Péče o pokožku v ZIMĚ

Péče o pokožku v ZIMĚ

 

 V tomto chladném období se pokožka stává citlivější a následky nesprávné péče znamenají katastrofu. Suchá, matná pleť bez známek života. Pojďme se podívat, co se dá dělat!

„Zima není léto!“ V letním období se snažíme bojovat s negativním dopadem slunečních paprsků na naši pokožku, ale opak je pravdou! V zimě na svahu se můžeme spálit stejně jako na pláži.

Pokožka enormně trpí – větrem, chladem, ale také výkyvy teplot při přechodech z vnitřních prostor ven a naopak. Pokožce neprospívají ani horké koupele, které mnozí z nás v tomto období vyhledávají.

Hydratace

V chladném období se doporučuje používat denní i noční krém.  Ideální volbou jsou také séra a hydratační masky, pomáhají zklidnit pleť a regenerovat buňky. Nezapomeňte používat podkladovou bázi s hydratačními složkami, zvláště pokud máte suchou pleť. Krémový základ dodá vaší pleti potřebnou hydrataci, kterou v chladných dnech vaše pleť tolik potřebuje.

Dermatologové radí, abychom se zejména v zimě vzdali kosmetiky s obsahem alkoholu. Nadměrně vysušují pokožku, přináší pocit napnuté pokožky a zbytečně ji vysušují.

Nezapomeňte na vaše rty – i ty potřebují extra ochranu! Vyzkoušejte hydratační balzám na rty večer před spaním! Přes noc budou vaše rty jako z hedvábí.

Ruce trpí nejvíce!

Kůže na rukou je vystavena chladnému počasí ještě více než obličej. Zvláště v této době si myjeme ruce velmi často a používáme dezinfekční gely s obsahem alkoholu. Ujistěte se tedy, že váš dezinfekční přípravek je bez obsahu alkoholu a mějte v kabelce vždy hydratační krém na ruce

Hýčkejte své tělo

Nezanedbávejte se! I když své tělo v zimě zahalujete do tlustého oblečení a zdá se vám, že je chráněno, nezapomínejte na hydrataci a správnou péči. Používejte intenzivně hydratační sprchové oleje  a po každé koupeli nebo sprše aplikujte výživný tělový krém.  Nezapomínejte na hydrataci zevnitř. Každý den vypijte alespoň osm sklenic vody. Jezte polévky, pijte čaje, ovocné šťávy, vzdejte se perlivých a slazených nápojů a místo sušenek si vezměte ovoce. Změny uvidíte přímo na své pleti!

 

Péče o pokožku v ZIMĚ
Poznámky