Jak si udržet dlouhotrvající a zdravé opálení!

Jak si udržet dlouhotrvající a zdravé opálení!

 

Pokud chcete, aby vám svůdně zlatý odstín vaší sluncem políbené pokožky trval co nejdéle, záleží i na tom, co jíte: některá jídla aktivně přispívají ke kráse a trvanlivosti opálení.

Velmi důležité jsou antioxidanty a vitaminy, opálená pokožka může být, aniž by slunce poškodilo vaše zdraví a strukturu tkáně pokožky. Krásné a odolné opálení získávejte postupně, bez nesprávného vystavování se horkým paprskům slunce.  Přílišné opálení je neestetické a nebezpečné! Pozor na spálení kůže! Chcete-li se dosáhnout požadovaného výsledku, je třeba jíst tyto vitamíny a potraviny:

  • Beta-karoten - stimuluje produkci melaninu, látky zodpovědné za odstín vaší pleti. V kombinaci s vitaminem A pomáhá beta-karoten pokožku hydratovat a předchází závažným onemocněním, jako je rakovina kůže. Beta-karoten najdete ve všech citrusových plodech a také v zelenině. Největší obsah beta-karotenu mají mrkev a sladké brambory.
  • Dlouhotrvající opálení bude stále krásné, pokud pokožce zajistíte pružnost díky každodenní konzumaci mléčných výrobků a vajec - žloutek je bohatý na minerální soli, má regenerační vlastnosti a obnovuje pružnost pokožky.
  • Během vystavovaní se slunci – ničíte mastné kyseliny v pokožce, pokožka dehydratuje a ztrácí pružnost. Tomuto nepříjemnému jevu se můžete vyhnout užíváním rybích pokrmů (obsahují omega 3 a selen, silné nepřátele dehydratace kůže a stárnutí). Pokud nejste velkým fanouškem rybích pokrmů, dostanete tyto látky, ale v menším množství, z ořechů, rostlinných olejů, mořských plodů, hub, cibule, česneku, celých zrn.
  • Vitamin E dodává pokožce záři, proto používejte olivový olej v kuchyni co nejvíce. Pro občerstvení se rozhodněte hýčkat se pistáciemi, klasickými ořechy a lískovými oříšky. Olivový olej může být také vynikající plážový olej – pokožka díky němu vypadá v plavkách senzačně, ale rozhodně se nevzdávejte vašeho opalovacího krému!

 

Jak si udržet dlouhotrvající a zdravé opálení!
Poznámky