Vyhněte se předvánočnímu stresu díky MEDITACI!

Vyhněte se předvánočnímu stresu díky MEDITACI!

 

 Prosinec přináší vánoční atmosféru, oslava Nového roku a zimní svátky … ale také termíny, které nás vyčerpávají, shánění dárků, intenzivní přípravy, návštěvy přátel a příbuzných, atd. Jedním slovem, příliš mnoho STRESU!

Jak toto období přežít a nezbláznit se? Odpočinek, vitamíny, sport, zdravá strava. Ale také relaxační techniky vám dokáží pomoci zbavit se přebytečné negativní energie!

Cvičení pro klidnou mysl i duši

Kromě kontroverzí a předsudků se meditace stala pro mnoho lidí způsobem života. Přináší relaxaci, únik od každodenního stresu a rozšiřuje emocionální a duchovní obzory.

Je považována za druh doplňkové medicíny. Navozuje stav hluboké relaxace. Je to jednoduché, na YouTube najdete stovky tipů jak meditovat a nepotřebujete žádné speciální vybavení. Meditovat můžete kdekoliv a kdykoliv.

Existuje řízená meditace – vizualizace, jejímž prostřednictvím, svým třetím okem ve své mysli, vidíte mentální obrazy míst nebo situací, které navozují stav relaxace. Pokuste se využít co nejvíce smyslů a podnětů - vůně, obrazy, zvuky a textury.

Opakujte kouzelné slova

Existuje také meditace pomocí manter, která zahrnuje tiché opakování určitého slova nebo výrazu, aby zabránila tvorbě stresujících myšlenek. Příkladem může být modlitba Páně v křesťanské tradici, svaté jméno Boha v judaismu, mantra hinduistů nebo výroky jako „cítím se v míru“ nebo „miluji sám sebe“.

OM SHANTI OM je jedna z nejstarších manter: OM je zvuk vesmíru, prvotní zvuk a shanti znamená v sanskrtu „mír“.

Zavřete oči, myslete na milovanou osobu, zvíře, rostlinu, kámen nebo cokoli chcete a představujte si, jak celou svou bytostí posíláte lásku a vděčnost. Tyto dva nesmírně povznášející pocity, přinášejí radost, optimismus a vnitřní klid.

Najděte si pět minut času a soustřeďte se na dýchání! Posaďte se s rovnými zády, zavřenýma očima a jednou rukou na břiše. Pomalu se nadechněte nosem, vnímejte, jak dech začíná ve vašem břiše a postupuje směrem k hlavě. Při výdechu ústy proces obraťte. Hluboké dýchání snižuje stres a zpomaluje srdeční frekvenci, snižuje krevní tlak a uvolňuje tělo od napětí. 


Meditujete? Napište nám na našem Facebooku nebo Instagramu své tipy!

 

 

Vyhněte se předvánočnímu stresu díky MEDITACI!
Poznámky