6 úžasných benefitů minerálů z Mrtvého moře

6 úžasných benefitů minerálů z Mrtvého moře

6 úžasných benefitů minerálů z Mrtvého moře

Mrtvé moře je považováno za největší přírodní lázně na světě. Voda zde obsahuje jíl a minerály s mimořádnými přínosy pro vaši pokožku. Odhalíme vám některé u nich!

Cenné minerály a mikronové živiny, jsou jedinečným zdrojem vitality pokožky, odstraňují odumřelé buňky a stimulují obnovu pokožky.

1. Jemná exfoliace

Minerály z Mrtvého moře se nerozpouštějí ve vodě, takže se skvěle hodí jako peeling pro ošetření mikrodermabrazí. Jsou vhodné na obličej i celé tělo. Koncentrace hořčíku v solích z Mrtvého moře je přibližně patnáctkrát vyšší než v jakémkoli jiném moři!

2. Bojuje a poráží mnoho kožních onemocnění

Mrtvé moře obsahuje 21 minerálů, včetně sodíku, hořčíku, vápníku, bromu, bitumenu a draslíku. Z toho 12 minerálů nebylo nikde jinde nalezeno. Účinky těchto minerálů pomáhají v boji s celulitidou, kožními alergiemi, atopickou dermatitidou, suchou kůží, vráskami, artritidou, ale i s akné nebo lupénkou. Síra, kterou obsahuje, má přirozené antibakteriální vlastnosti, díky čemuž se skvěle hodí k čištění pleti, regulaci množství kožního mazu a léčbě akné.

3. Pomáhá při léčbě alergií

Několik studií provedených International Journal of Dermatology prokázalo, že zvýšená hladina hořčíku a bromu obsažená v soli z Mrtvého moře pozitivně působí na svalovou relaxaci a bojuje s alergiemi.

4. Podporuje přirozenou hydrataci

Vysoké množství hořčíku pomáhá snižovat záněty pokožky, zvyšuje hydrataci, snižuje zarudnutí a suchost pokožky, vytváří kožní bariéru, podporuje vstřebávání a propustnost pokožky. Pokud jsou produkty, které používáte, obohaceny o rostlinné výtažky a přírodní oleje, pak je efekt úžasný!

5. Zmírňuje revmatické potíže

Koupele v Mrtvém moři jsou známé pro blahodárné účinky při léčbě artrózy či osteoporózy, a to proto, že vstřebávání minerálů stimuluje krevní oběh a přispívá k posílení kostního systému. Sodík pomáhá nejen k čištění a exfoliaci pokožky, ale také k neutralizaci volných radikálů, které mohou degenerovat kožní buňky a k tišení bolesti svalů.

6. Omlazení pokožky

Minerály z Mrtvého moře pomáhají redukovat vrásky, zjemňují pokožku a obnovují její pružnost. Zinek přispívá k hojení a bojuje proti akné. Chrání lipidy a fibroblastové buňky, které tvoří kolagen.


Mrtvé moře je zkrátka studnice magických pokladů. Vyzkoušejte naše produkty z řady Dead Sea!

 

Doporučené produkty
Poznámky