Zázraky z Mrtvého moře!

Zázraky z Mrtvého moře!

 

Oblast Mrtvého moře je proslulá jedinečnou směsí rostlin typických pro břehy a přilehlou Judskou poušť. Všechny tyto výjimečné přísady udrží vaši pokožku pružnou a mladou.

Poklady z Mrtvého moře jsou hlavně soli, bahno, řasy rozsivky, esence a oleje extrahované z rostlin, které rostou výhradně na břehu Mrtvého moře a v Judské poušti. Abyste pochopili, jak jedinečné a výjimečné jsou, představíme vám je blíže.


Dunaliella Algae 

Vody Mrtvého moře obsahují 350 gramů soli na litr, nežijí zde téměř žádní tvorové, nejsou schopni zde přežít. Dunaliella - jednobuněčné mikrořasy patřící do skupiny zelených řas, jsou jedním z mála tvorů schopných žít a přežít ve vodě Mrtvého moře a obecně ve vodách obsahujících více než 20 procent soli. Tyto řasy obsahují obrovské množství beta-karotenu a jsou schopny ho produkovat. Beta karoten chrání pokožku před škodlivými slunečními paprsky a v pokožce se transformuje na vitamin A, který je klíčovou složkou pro omlazení pokožky.

Řasy obsahují velké množství aminokyselin (včetně glycinu a alaninu), esenciálních mastných kyselin a vitamínů E a B. Tyto prvky jsou životně důležité v boji proti stárnutí pokožky. Řasy obsahují vysokou dávku přírodních polyolových látek s adsorpční schopností a extrémně vysokou retencí vody. Udržují vnitřní osmotický tlak a umožňují jim přežít slanou vodu bez srážení a ztráty vody. Polyoly dodávají pokožce koncentrovanou hydrataci a přispívají k mladšímu vzhledu a zářivé pleti.


Keř Artemisia vulgaris
Ve skutečnosti existují dva druhy Artemisie (Artemisia + MUGWORT). Jeden se vyrábí z listu a druhý se vyrábí z ostatních částí rostliny. Artemisia je keř, který roste v pouštních oblastech a je pojmenován po řecké bohyni Artemis. Ve starověku byl keř používán k léčbě nemocí typických pro ženy a ke zmírnění porodu. Je známý pro osvěžení těla a mysli a zklidnění pokožky.

Je bohatý na flavonoidy, které mají antioxidační vlastnosti, chrání před poškozením znečištěným ovzduším, UV zářením a zpomalují tvorbu vrásek. Zvyšuje průtok krve a zrychluje obnovu pokožky, napomáhá rozpouštění toxinů v těle! Všechny tyto vlastnosti jsou nezbytné pro správnou regeneraci pokožky a pomáhají oddálit stárnutí pleti.


Salicornia europae plant
Rostlina s jedinečnou schopností odolávat vysokým koncentracím soli. Roste na břehu Mrtvého moře. Tato rostlina obsahuje velmi vysoké množství vitaminu C, antioxidačních enzymů a stopových prvků, jako je zinek, měď, hořčík a jód, potřebných pro omlazení pleti a správné fungování regenerace. Je bohatá na organický fosfor, vápník a přírodní křemík - materiály důležité ke zvýšení buněčného dýchání a zpevnění pokožky.


Růže z Jericha

Primitivní pouštní rostlina, která byla poprvé objevena v Judské poušti poblíž Mrtvého moře. Dokáže přežít bez vody velmi dlouhou dobu, ve slané vodě i při velmi vysokých teplotách. Při prvním dešti se rostlina otevře, zazelená a rozkvete. Obsahuje poly-oligosacharidy, které dodávají pleti potřebnou hydrataci. Dále také speciální proteiny, které aktivně bojují proti stresu. Stres je jedním z klíčových faktorů, který urychluje stárnutí pleti.

 

I v našich produktech naleznete tyto úžasné ingredience.

 

Zázraky z Mrtvého moře!
Poznámky