Dead Sea – Mrtvé moře

Dead Sea – Mrtvé moře

 

Všechny produkty řady Dead Sea obsahují jedinečnou směs rostlin a dalších přísad, které naleznete jen v Mrtvém moři. Respektive na jeho pobřeží a sousední Judské poušti. Udrží Vaši pokožku pružnou a mladistvou.

 Produkty z kolekce Judean Desert – Judská poušť a Dead Sea - Mrtvé moře, mají unikátní složení solí, bahna a řas. Obsahují 9 esencí a olejů extrahovaných z rostlin, které rostou výhradně na pobřeží Mrtvého moře a v Judské poušti. Tyto ingredience najdete v naší kolekci, a abyste pochopili, jak jedinečné a výjimečné jsou, představujeme Vám jejich tajemství:


Řasa Dunaliella

Ve vodách Mrtvého moře nežijí téměř žádná zvířata, voda v něm totiž obsahuje 350 gramů soli na 1 litr vody. Dunaliella - jednobuněčné mikrořasy, patřící do skupiny zelených řas, jsou jedním z mála tvorů schopných žít a přežít ve vodě Mrtvého moře a obecně ve vodách obsahujících více než 20 procent soli.

 

Tyto řasy mají obrovské množství beta-karotenu (předchůdce vitamínu A), jsou schopny ho produkovat a udržovat. Beta karoten chrání pokožku před škodlivými slunečními paprsky a v kůži se přeměňuje na vitamín A, který je rozhodující složkou pro omlazení pokožky.

 

Řasy obsahují velké množství aminokyselin (včetně glycinu a alaninu), esenciálních mastných kyselin a vitamínů E a B. Tyto prvky jsou velmi důležité v boji proti stárnutí pleti.

 

Řasy obsahují vysokou dávku přírodních polyolových látek s absorpční kapacitou a extrémně vysokou retencí vody. Udržují vnitřní osmotický tlak a dokáží přežít slanou vodu bez smrštění nebo ztráty vody. Polyoly hydratují pokožku obličeje i těla a přispívají tak k mladému, pružnému a vitálnímu vzhledu.

 

Seznamte se s Artemisia vulgaris

Ve skutečnosti existují dva typy Artemisia (Artemisia + MUGWORT), jeden se vyrábí z listů a druhý se vyrábí z ostatních částí rostliny. Artemisia je keř, který roste v pouštních oblastech a je pojmenován po řecké bohyni Artemis. Ve starověku byl keř používán k léčbě nemocí typických pro ženy a pro zmírnění porodu. Jeho účinky jsou blahodárné pro osvěžení těla a mysli a celkovému zklidnění pokožky.

 

Složky tohoto keře jsou bohaté na flavonoidy, které mají antioxidační vlastnosti, chrání před poškozením, způsobeným znečištěním vzduchu a UV zářením, a zpomalují tvorbu vrásek. Výtažky z tohoto jedinečného keře, zvyšují průtok krve, posilují metabolismus kůže a pomáhají rozpouštění toxinů v těle – zkrátka dokáží oddálit stárnutí kůže.

 

Představujeme rostlinu salicornia europae
Rostlina s jedinečnou schopností odolávat vysokým koncentracím soli a roste právě na pobřeží Mrtvého moře. Obsahuje velmi vysokou koncentraci vitamínu C, antioxidačních enzymů a stopových prvků, jako je zinek, měď, hořčík a jód, které jsou potřebné k omlazení pleti a správnému fungování těla. Rostlina je bohatá na organický fosfor, vápník a přírodní křemík - složky potřebné ke zvýšení regenerace buněk a zpevnění pokožky.

 

Růže Jerichova
Primitivní pouštní rostlina, která byla poprvé objevena v Judské poušti poblíž Mrtvého moře. Dokáže přežít bez vody po velmi dlouhou dobu, ale také ve slané vodě a při velmi vysokých teplotách. Během prvního deště se rostlina otevírá, zelená a rozkvétá. Obsahuje poly-oligo sacharidy, což jsou složky, které dodávají pokožce potřebnou hydrataci a speciální proteiny aktivní proti stresu. Stres je jedním z klíčových faktorů zrychleného stárnutí kůže.


Představujeme Desert Date - Palmový olej

Olej získaný z pouštních palem rostoucích na severním pobřeží Mrtvého moře v oblasti, kde Jordán teče do moře. Olej obsahuje směs 4 nenasycených mastných kyselin: palmitové, stearové, olejové (bohaté na omega-9) a linolové (EFA). Všechny mají dokonalou vlastnost udržet pokožku zdravou, odpuzují parazity a brání rozvoji rakovinných buněk. Olej má silný protizánětlivý účinek a zklidňuje pokožku. Vynikající je také při léčbě problémů s akné a zklidnění podrážděné pokožky.


Lypidami Myrrh (Commiphora)

Rostlina je typická pro pouštní a polosuché oblasti, roste kolem Mrtvého moře a sousedních pouští. Dosahuje výšky 3-6 metrů a vylučuje oleoresin, což je materiál podobný kaučuku, má charakteristický zápach. Ve velmi vzdálené minulosti byla tato rostlina používána ve Svatém chrámu a dodnes je cítit její charakteristický zápach v kostelech, kde byla využívána k vysvěcení. Pryskyřice má osvědčené léčivé vlastnosti pro hojení ran, jizev a různých kožních defektů. Dokáže pokožku smrštit, zabránit infekci, snížit vylučování tekutin a zklidnit bolest kůže a svalů.

 

Pryskyřice obsahuje 20% bílkovin a 60% uhlohydrátů, dále také kombinaci hořčíku, která zklidňuje pokožku. Obsahuje organické kyseliny, jako je kyselina octová, mravenčí a další. Pryskyřice je známá jako antioxidant s vlastnostmi dezinfekce kůže, je deodorační, pomáhá udržovat dentální a tělesnou hygienu a je vynikající pro léčbu akné, zklidnění podráždění pokožky a posílení nehtů.


Strom Mastic - MATIC

Nízký pouštní strom rostoucí v oblasti Judské pouště sousedící s Mrtvým mořem. Ze stromu vyrábíme pryskyřici - složka, která udržuje zdravou pokožku, má smršťovací vlastnosti, zabraňuje infekcím a využívá se k dezinfekci.


Rostlina Feverfew

Pouštní rostlina rostoucí v oblastech kolem Mrtvého moře, zejména okolo pramenů tekoucích do Mrtvého moře. Obsahuje složky, které mají antiseptické vlastnosti.

 

Dead Sea – Mrtvé moře
Poznámky