Zbavte se tmavých kruhů pod očima

Zbavte se tmavých kruhů pod očima

 

Únava nahromaděná před svátky je někdy opravdu vyčerpávající. Tmavé kruhy pod očima jsou výraznější a my určitě chceme vypadat skvěle! Zde je několik jednoduchých triků, jak tento problém zmírnit nebo dokonce odstranit.

V důsledku zdravotních problémů, nezdravého životního stylu nebo genetických predispozic se vytvářejí nevzhledné tmavé kruhy pod očima. Pokud jsme unavenější a špatně spíme, mohou být výraznější. Lidé s tmavší pokožkou jsou náchylnější k tmavým kruhům kvůli hyperpigmentaci, která dodává pokožce kolem očí tmavší odstín. S věkem také hladina kolagenu v kůži postupně klesá, tkáň se ztenčuje, žíly se stávají výraznějšími a kruhy jsou tak viditelnější a nepříjemnější.
Jak s nimi bojovat?


Ideální lék - SPÁNEK
Snažte se kvalitně a dostatečně spát (alespoň 7 hodin). Spánek řeší polovinu problému s tmavými kruhy. Pokud se vám těžko usíná a často se budíte, vezměte si každý večer před spaním pilulku melatoninu, doplněk stravy, který vyvažuje produkci stejného přírodního hormonu. Studie prokázaly, že modré světlo vyzařované obrazovkami telefonů a tabletů ovlivňuje hladinu melatoninu v těle a vede k nespavosti.


Vitamín K
Není třeba ho polykat jako ve formě pilulky, stačí ho použít jako sérum pro oblast kolem očí. Před spaním naneste tenkou vrstvu tekutého vitaminu K (z ampule), abyste zlepšili krevní oběh a regeneraci pokožky.

 

Speciální kosmetika
Účinky krémů na kruhy pod očima jsou kontroverzní, ale pravdou je, že krém určený pro tuto konkrétní oblast obsahuje živiny, vitamíny a antioxidanty, které jsou účinné a působí bez podráždění očí, což je nesmírně důležité. Pravidelně každé ráno a večer proto rozhodně používejte kvalitní oční krém.


Základní pravidla, pokud se chcete vyhnout tmavým kruhům!
- Přestaňte pít alkohol
- Pijte nejméně 2 litry vody denně
- Pravidelně jemně masírujte oblast kolem očí
- Denně aplikujte plátek syrové brambory pod oči a nechte chvilku působit
Vyzkoušíte naše rady? Napište nám na Instagramu nebo na Fcb.

 

Zbavte se tmavých kruhů pod očima
Poznámky