Damašská růže – afrodiziakum pro Vaši pleť!

Damašská růže – afrodiziakum pro Vaši pleť!

Damašská růže – afrodiziakum pro Vaši pleť!

Damašská růže, keř s nádhernými růžovými květy, který pochází ze Sýrie. Pěstuje se pro také v Bulharsku a získává se z něj vzácný a ušlechtilý esenciální olej.

Věděli jste, že na získání jednoho kilogramu esenciálního oleje z damašské růže se spotřebuje kolem čtyř tun okvětních lístků? Ano, je to až neuvěřitelné! Cena se Vám tedy může zdát vysoká, ale účinky jsou jedinečné!

Olej z damašské růže pomáhá vyrovnávat pH a zlepšuje funkce pokožky. Podporuje krevní oběh a napomáhá regeneraci kožní tkáně. Chrání pokožku, zklidňuje ji a vytváří ovat a tvořit ochrannou vrstvu.

Olej z damašské růže, používaný v pleťové a tělové kosmetice, čistí epidermis a činí ji mnohem odolnější vůči bakteriím a virům a zároveň rychle hojí alergie a podráždění pokožky.

Růže v boji s časem

Růže obsahují vitamín C, silný antioxidant, který pomáhá v boji proti předčasnému stárnutí, zlepšuje pružnost pokožky a redukuje vrásky.

A nezapomeňme na požitkářství smyslů! Podmanivé aroma damašské růže dodává kosmetickým přípravkům, které ji obsahují, elegantní svěžest a dělá z jejich používání opravdový požitek!

Léčivá síla růže spočívá ve vůni a okvětních lístcích bohatých na kyselinu citrónovou, flavonoidy, saponosidy, steroly, cyanin, fruktózu, kyselinu jablečnou, sacharózu, tanin, vitamíny A, B, C, D, E, P a K, jako dále vápník, fosfor, železo.

Vůně damašské růže, používaná v aromaterapii, bojuje proti depresi a úzkostným stavům, zvyšuje schopnost koncentrace, zlepšuje paměť a při použití v malých koncentracích dokáže odstranit bolesti hlavy.

Věděli jste, že koupele s nálevem z růže se doporučují při poruchách nervového systému? Růže totiž mají tonizující účinek, odstraňují únavu a úzkost, pomáhají srdci a hloubkově čistí pleť.

Účinným způsobem, jak využít výhod damašské růže, je vložit několik růžových okvětních lístků napuštěných esenciálním olejem do misky s horkou vodou. Vonná pára, která stoupá, navozuje úžasný stav relaxace a po parní lázni si všimnete, že pokožka bude rázem rozzářená a sametová!

 

Doporučené produkty
Poznámky