Dopřejte si detox každý den, nejen dnes!

Dopřejte si detox každý den, nejen dnes!

 

Každý den se setkáváme s více než 80 000 toxickými chemikáliemi. Znečištění a stres, kterému jsme každý den vystaveni, nás pomalu ničí a správně fungující vylučování toxinů z těla je životně důležité!

Mezi nejčastější příznaky, které naznačují potřebu detoxikační kúry, patří únava, málo energie, ospalost, deprese, úzkost, nervozita, neschopnost koncentrace, neukojitelná chuť na sladké, smažené a kořeněné jídlo, poruchy trávení, zvracení, nadýmání, zácpa a bolesti kloubů.

Detoxikační kúry jsou skvělou volbou pro probuzení a očistu těla. Ale abyste plně pocítili výhody očištění těla od toxinů, změňte detoxikační „léčbu“ na způsob života!

 

Vzdejte se kávy a zvolte raději bylinný čaj

Bylinné čaje pomáhají čistit játra a ledviny, kopřivový čaj patří mezi ty, které nejen detoxikují, ale také dodávají potřebné minerály a vitamíny. Má výjimečné účinky i na vaši pokožku, čistí, pomáhá při vypadávání vlasů a eliminuje lupy.

 

Pijte vodu nebo čistě přírodní šťávu!

Mějte připravenou 2 l láhev vody na stole nebo někde po ruce a pijte, pijte, pijte. I když zrovna nemáte žízeň, láhev vám připomene, že je třeba doplnit tekutiny.

Občas na svačinu vyměňte vodu za sklenici přírodního ovocného džusu. Grapefruit detoxikuje nejen játra vylučováním toxinů, ale také pomáhá čistit hlen v plicích. Granátová jablka zase obsahují vitamíny A, C, B a K a pomáhají tělu účinněji eliminovat toxiny a chemikálie. Účinně čistí ledviny a játra.

 

Život bez klobás, hranolků a rychlého občerstvení? Ano, je to možné!

Proces detoxikace nemůže fungovat, pokud máte v denním menu klobásy a uzeniny, bez ohledu na jejich procento masa na etiketě. Tyto potraviny obsahují spoustu chemikálií a zbytečně tělo zatěžují, aniž by měly významnou nutriční hodnotu. Je lepší, alespoň během detoxikační kúry, vzdát se mléčných výrobků ve prospěch mléka sójového nebo ořechů.

 

Jezte alespoň jedno ovoce nebo zeleninu z těchto pěti barev denně:

Zelené potraviny vám pomohou vyhnout se problémům s tepnami, ledvinami a játry;

Červené ovoce a zelenina obsahují mnoho vitamínů, antioxidantů a fytonutrientů;

Žluté a oranžové ovoce a zelenina podporují zdraví očí, posilují imunitní systém, udržují optimální hydrataci pokožky a podporují rozvoj zdravého těla.

Bílá a béžová zelenina a ovoce vám pomohou mít silné kosti a dobrý krevní oběh.

Modro-fialová zelenina a ovoce mají pozitivní účinky na paměť a podporují zdravé srdce.

 

Střídejte pohyb s kvalitním odpočinkem!

Kvalitní spánek pomáhá detoxikovat tělo, eliminovat stres, lépe se soustředit a pravidelné cvičení odvádí toxiny z těla díky pocení.

Jdete do toho s námi? Bude červen měsícem DETOXU?

 

Dopřejte si detox každý den, nejen dnes!
Poznámky