Kapka štěstí v šálku čaje!

Kapka štěstí v šálku čaje!

 

 Objevte blahodárné účinky čaje na vaše tělo i duši. Kromě toho, že nás šálek lahodného čaje dokáže zahřát v chladném zimním období, dokáže nás také zchladit jeho letní verze v horkém letním dni! Čaj je ušlechtilým a lahodným nápojem s mnoha blahodárnými účinky.

Podle Simona Gibbonse, profesora fytochemie na Farmaceutické fakultě Londýnské univerzity, pití třech šálků čaje každý den, zlepšuje imunitu a snižuje riziko mozkových nádorů a mrtvice.

Odvary s terapeutickými účinky lze v podstatě získat z jakéhokoli druhu rostliny. Přírodní lék, který si doslova zamilujete. A pokud nemáte rádi kávu, můžete svou dávku energie získat z šálku černého čaje. Když už mluvíme o kávě, pokud ji nahradíte šálkem čaje, vyhnete se nepříjemnému onemocnění dásní i dutin, protože černý čaj chrání vaše ústa před bakteriemi.

Černý čaj obsahuje více teinu než zelený čaj, a proto má silnější povzbuzující účinek. Tein působí stimulačně, podobně jako kofein. Je také bohatý na vitamíny a minerály, má příznivé účinky na nervový systém a udržuje zdraví trávicího systému. Pokud jde o bylinné odvary – na nespavost a migrénu se doporučuje vypít heřmánkový nebo lipový čaj.

Heřmánek, vůně dětství

Léčivé účinky šálku čaje odvaru z té či oné rostliny nejsou jen placebo efekt - opravdu to funguje!

Například heřmánkový čaj je pro mnohé vůní dětství, protože zázračné vlastnosti této rostliny jsou doporučovány hlavně pro děti a těhotné ženy. Není to náhoda, že se většina z nás usmívá, když cítí aroma heřmánkového čaje. Heřmánek je považován za léčivou rostlinu s uklidňujícím účinkem a je to účinný prostředek proti stresu.

Možná si vzpomínáte na večery, kdy jste nemohli usnout a maminka vám donesla teplý lipový čaj s medem, políbila vás na čelo a všechny problémy zázračně zmizely! Odvar z lipových květů se používá zejména jako sedativum, protože snižuje stres, chronickou únavu, léčí nespavost, neklidný spánek a noční můry. A pokud se přidá i pohlazení od maminky nebo od někoho milovaného, ​​výsledek je zaručen!

 

 

Kapka štěstí v šálku čaje!
Poznámky