Buďte KREATIVNÍ!

Buďte KREATIVNÍ!

 

 Všichni máme jistou dávku kreativity, jen někteří jsou trochu nadanější a jiní potřebují trénink. Ve skutečnosti se říká, že kreativitu musíme cvičit, stejně jako sval!

Definice kreativity by mohla znít takto: schopnost něco si představit a uvést do života. Ať už je to fotka, stránka v deníku, příspěvek na Facebooku nebo obyčejná polévka, vše potřebuje jistou dávku kreativity. 

Trénink dělá mistra!

1. Vyjděte ze své komfortní zóny

Všechno, co znáte nebo jste už zažili, vám dává jistotu, to je pravda, ale pokud stále dokola používáte již vyzkoušená a ověřená řešení, žijete mechanicky. Nemáte příležitost riskovat, inovovat, žít mimo svou komfortní zónu. Zbavte se monotónnosti a dělejte věci, které jste dosud nedělali, uvidíte, že budete nadšeni! Posouvejte své hranice a zvyšujte možnosti!

2. Pište si deník

Na těch nejneobvyklejších místech přichází neobyčejné nápady. Nalézáme řešení nepříjemných problémů. Například když vaříme, zároveň přemýšlíme, vizualizujeme si v mysli řešení našich aktuálních problémů. Napadají nás řešení, které by nás nikdy nenapadla. Jste na manikúře či pedikúře a máte prostor uvolnit se, přemýšlet… Specialisté doporučují vést si deník. Můžete si do něho zapisovat všechny myšlenky, které nás během dne napadnou, a ve správný čas je realizovat.

3. Vždy se snažte naučit se něco nového

Možná nemáte vždy čas chodit na vzdělávací kurzy nebo se naplno věnovat svým koníčkům, ale odborníci tvrdí, že je důležité naučit se každý den něco nového! Stačí například obyčejný recept na palačinky, ale NOVÝ! Poslouchejte hudbu! Hudba k vám může promlouvat způsobem, který nikdo nedokáže, vyzkoušejte to!

4. Meditujte 

Když meditujete, vyrovnáte celé své bytí a usměrňujete myšlenky, které omezují vaši přirozenou kreativitu. Odbouráváte nepříjemný stres a vaše mysl je šťastnější!

5. Dopřejte si více pohybu

Cvičení, čerstvý vzduch a klid přírody zlepšují vaši kreativitu! Jeden z nejúčinnějších druhů pohybu pro zvýšení kreativity je chůze. Skvělou volbou je také jízda na kole nebo jóga. Když se cítíme dobře, fyzicky i duševně, mysl dokáže vytvářet kreativní řešení a skvělé nápady.

6. Získejte novou schopnost

Pokud jste copywriter, naučte se fotografovat. Pokud jste oděvní návrhář, začněte vařit. A tak dále. Je snadné dostat se do rutiny, i když pracujete v kreativním prostředí. Dejte si osobní výzvu a na 30 dní vyzkoušejte něco nového.

7. Spánek 

Salvador Dalí řekl, že ty nejlepší nápady dostal, když spal. Jeho sny byly zdrojem inspirace. Dobrý spánek tedy může být klíčem ke kreativitě, kterou právě potřebujete. Když se vám zdá, že nemůžete najít to správné řešení, zdřímněte si! Budete se na život dívat jinýma očima a odpočatá mysl je královstvím skvělých nápadů!

 

Buďte KREATIVNÍ!
Poznámky