Tipy pro krásu i v zimě!

Tipy pro krásu i v zimě!

 

Zimní období není zrovna ideální pro naši pleť. Hloubkově trpí a je třeba ji poskytovat kvalitní péči.

Největším problémem pokožky v tomto období je dehydratace. Trpí, ale i vaše rty a ruce. Vybrali jsme nejdůležitější tipy pro krásu, abyste i po zimě opět přivítala Jaro v plné kráse.

Používejte krémy s bohatou texturou

I když pokud máte mastnou pleť, v chladném počasí nepoužívejte adstringentní krémy (krémy proti tvorbě akné a rozšířených pórů). Vyhněte se i krémům obsahující alkohol! Vhodné jsou hutnější krémy, vysoce hydratační, bohaté na přírodní výživné složky. Pro suchou pleť zvolte mastnější, krémové produkty, určené přímo na obličej. Nezapomínejte na SPF faktor, zejména pokud se vydáte do zasněžených oblastí.

 

Zbavte se rudého nosu

Nos jako sněhulák nechce mít nikdo z nás J. Cévy se rozšíří vlivem studeného vzduchu, aby usnadnili periferní cirkulaci. Tento efekt lze zakrýt základem s vysokým krytím! Nebo máme pro vás ještě jeden tip J - Jakmile vstoupíte do domu z chladného venkovního prostředí, přidržte si na nose kapesník navlhčený teplou vodou a nechte jej tak několik minut.

 

Chraňte své rty před popraskáním

Pokožka rtů je velmi jemná. Nepopraskají vám, pokud před odchodem z domu, použijete ochranný balzám na rty nebo si potřete rty trochou olivového oleje. Rtěnka by měla mít krémovou konzistenci a měla by být ideálně zvlhčující. Na chvíli se vzdejte rtěnek odolným proti setřením, které rty vysušují.

 

Pečujte o své ruce – dopřejte jim regeneraci během noci

I přesto, že nosíte rukavice, vaše ruce trpí! Chlad se k nim dostane a díky tření s látkou jsou ještě citlivější. Řešení je jednoduché: před spaním si naneste na ruce vysoce hydratační krém a navlékněte si ... rukavice! Ideálně určené pro zábal rukou, ale pokud nemáte, vyberte nějaké tenké, ze 100%  bavlny. Ráno budou vaše ruce sametově hebké, hloubkově hydratované, připravené čelit novému chladnému dni!

 

Tipy pro krásu i v zimě!
Doporučené produkty
Poznámky