Výhody, které chlad přináší našemu tělu

Výhody, které chlad přináší našemu tělu

 

Chlad je noční můrou pro ty, kteří milují léto, ale stojí za to najít si k němu cestu! Jeho přínos pro zdraví a krásu je překvapivě veliký!

Když vám je zima, pravděpodobně vám to není příjemné. Nízké teploty vás nutí myslet na nemoci spojené se sychravým a chladným počasím. Vše je ve vaší hlavě, představte si, že chlad vám může být i velmi prospěšný, naučte se s ním pracovat a využijte jeho výhody.

Odpradávna tradiční medicína využívala výhody chladu: dokonce i dnes dáváme led na modřiny nebo studené obklady na čelo, když máme horečku. Sebastian Kneipp, německý vědec, léčil svou tuberkulózu, smrtelnou nemoc před 200 lety, opakovaným ponořením do téměř zamrzlé řeky Dunaje.

Kryoterapie vystavuje tělo po dobu 2–3 minut teplotám, které klesnou na –130 ° C. Jedná se o moderní léčebnou procedurou s blahodárnými účinky na imunitní systém, kvalitu pokožky, ale také na vnitřní pohodu (díky uvolňování endorfinů). Tím však „výhody“ chladu nekončí!

 

Zbavte se smutku a bolestí hlavy
Chlad dokáže zmírnit bolesti hlavy. Někdy dokonce účinněji než mnoho léků proti bolesti. Pokud vám migréna nedá klid, vyhněte se uměle vytápěným místnostem. Alespoň na 1-2 minuty „vyvětrejte“ hlavu venku v chladu bez čepice, ale pak se zase vraťte do tepla. Opakujte 2-3krát, dokud nepocítíte, že bolest ustupuje. Díky přechodu z horka do chladu stimulujete krevní oběh a dávka studeného vzduchu působí protizánětlivě. Pomoct vám může také několik kostek ledu přiložených na spáncích. Krátká večerní procházka v chladu vám umožní vidět vše veseleji a budete spát jako miminko.

 

Zbavte se nadbytečných kilogramů
Když je venku zima, tělo spotřebovává více kalorií než v létě, aby udržovalo konstantní teplotu 36,5-37 ° C. Na tomto principu funguje i strava se studenými potravinami - tělo je za účelem trávení nuceno změnit teplotu a tím zvyšuje spotřebovanou energii, takže nadbytečné kilogramy klesají. Ukázalo se také, že když jíte studené jídlo, pocit hladu nastupuje po delší době než po požití horkého jídla. Ale dávejte pozor, všeho s mírou, teplé jídlo člověk do žaludku alespoň jednou denně potřebuje.

 

Přirozeně krásná a zdravá pokožka
Mnoho kožních problémů lze vyřešit pomocí extrémně nízkých teplot. V dermatologii se chlad využívá kapalným dusíkem (při -137 ° C). Dokáže obnovit strukturu pokožky a odstraňovat pigmentové skvrny. Není potřeba ani anestetikum! Tuto roli plní extrémní chlad.
Mírnější teploty stimulují krevní oběh a vaše tváře se budou červenat jako po nanesení luxusního make-upu.

Nebojte se a každý den po dobu nejméně pěti minut se vystavujte chladnému venkovnímu vzduchu. Nic vás to nestojí a výsledky jsou okamžité! Dalším stupínkem je otužování v extrémně studené vodě, ale o tom zase někdy příště.

 

Výhody, které chlad přináší našemu tělu
Poznámky