Vánoční čas netradičně - sdílejte, darujte, změňte něčí život k lepšímu!

Vánoční čas netradičně - sdílejte, darujte, změňte něčí život k lepšímu!

Vánoční čas netradičně - sdílejte, darujte, změňte něčí život k lepšímu!

Vánoce představují kromě radosti z času stráveného s rodinou a přáteli příležitost přinést naději do životů méně šťastných lidí. To je to pravé kouzlo!

Jsou také oslavou radosti a obdarovávání, myšlenek zaměřených na ty, kteří trpí, kterým chybí objetí, ale i teplé jídlo. V tento čas uvítá mnoho dobročinných organizací krátkodobou pomoc, a tak je dobrovolnictví skvělým vánočním dárkem, kterým obdarujete sebe, ale ostatní.

Jak můžete strávit Štědrý den jinak?

Pomoc lidem bez domova

Doneste bezdomovcům teplé jídlo, chlebíčky, teplý čaj, mléko, hygienické prostředky, tím spíše, že jsou mezi nimi malé děti, které zoufale potřebují pomoc. Speciálně pro toto období jsou vytvořena centra pro lidi bez domova. Zde můžete pomoci i jenom s ustláním postelí, úklidem, apod. 

Buďte vřelý

Vánoce mohou být pro svobodné lidi stresující a zdrcující období, takže přátelský hlas může být dokonalým společníkem v tento výjimečný den. Myslete na své nezadané přátele!

Senioři potřebují pozornost

Nádherným dárkem pro prarodiče by bylo najít si na ně čas. Trpělivě naslouchat jejich životním příběhům a sdílet s nimi vzpomínky. Můžete s nimi ozdobit vánoční stromeček, společně si zazpívat koledy, zahrát karty nebo žolíky, zúčastnit se různých aktivit, které jim vykouzlí úsměv na tváři.

Buď Ježíškem pro nemocné děti

Nemocné děti, hospitalizované během Vánoc. Tak rády by trávily čas s Ježíškovými pomocníky, zpívaly koledy, malovaly, foukaly balónky nebo zdobily vánoční stromky.

Nezapomeňte na opuštěná zvířata

Během Vánoc jsou útulky plné opuštěných a nechtěných zvířat, která potřebují teplý a čistý úkryt, jídlo, parťáka na hraní a procházky. Můžete to být právě vy!

Vánoce jsou nejen o hmotných darech... 

 

Poznámky