Odpočítávejte s námi dny do Vánoc – v klidu a bez zbytečného stresu

Odpočítávejte s námi dny do Vánoc – v klidu a bez zbytečného stresu

Odpočítávejte s námi dny do Vánoc – v klidu a bez zbytečného stresu

Každý rok je to o Vánocích stejný příběh. Jsme unaveni ze shonu za dárky, máme starosti ohledně příprav na Štědrý den a stejně má většina z nás pocit, že něco nestihne. Ale s trochou přípravy a tvorbou správné strategie bude vše jako procházka růžovým sadem! 

Jak se blíží Vánoce, začíná stres s dárky. Kdy je koupit? Co koupit? Co by si kdo přál? Atd. Dobrou zprávou je, že ideální dárek pro každého milovaného existuje! 

1. Vše si zapište

Dělejte si klidně poznámky o tom, po čem vaši blízcí touží. Někdy vám mohou nepřímo poskytnout informace týkající se určité kosmetiky, o které sní, parfému, který se jim líbí, oblečení po kterém touží, špercích nebo... tanečních kurzů. Nenechte si tyto informace ztratit a zapište si je klidně do mobilního telefonu!

2. Naplánujte si trasu

Můžete se cítit pod tlakem času a to vás pak nutí chaoticky běhat po obchodních centrech a obchodech, rozhlížet se na všechny strany a koupit cokoliv. Nejlepší by bylo jít přesně tam, kam potřebujete, s předem stanoveným seznamem dárků a nakupovat je v klidu a s rozmyslem.

3. Nákupy online

Některé obchody začínají s akcemi dlouho před Vánocemi. Máte tak šanci začít s nákupem dárků brzy, pěkně jeden po druhém. Sledujte akce daného obchodu a nezmeškejte exkluzivní akce. Ještě se navíc vyhnete davům lidí, provozu a stresu. Stačí jedno kliknutí a je hotovo!

4. Plánujte dopředu

Nejsou to jen dárky, ze kterých nás kolem zimních svátků bolí hlava, zvláště pokud máme hosty u štědrovečerního stolu. Ideální by bylo připravit si recepty již osvědčené, abyste na Štědrý večer neměli nepříjemná překvapení.

5. Uvolněte se

Na Štědrý den nás může přepadnout představa, že náš domov není dokonale čistý, že potřebuje ještě doladit, vyměnit závěsy, že prach není utřený, apod. Relaxujte! Vánoce nejsou jen o třpytivém nábytku a horách jídla. Jde klid a rodinu! Zhluboka se nadechněte, když se cítíte zahlceni, napusťte si vanu a užijte si aroma koupel. Udělejte si čas i pro sebe! Nezapomínejte na to! Uvidíte, že se náhle sváteční „problémy“ vyřeší samy!

 

Doporučené produkty
Poznámky