Vyberte si parfém, který Vám dokonale sedne!

Vyberte si parfém, který Vám dokonale sedne!

Vyberte si parfém, který Vám dokonale sedne!

Výběr parfému může být nesplnitelný úkol, zvláště pokud přesně nevíte, jaké vůně se vám líbí. Zde je několik tipů jak najít ten správný parfém!

Každý z nás má specifické PH pokožky, což znamená, že stejný parfém může vonět odlišně podle toho, kdo jej nosí. Stále však existují určitá kritéria, která vám mohou pomoci při výběru parfému, který definuje vaši osobnost a zvedne vaši náladu, kdykoli jej budete nosit.

Parfém vybírejte podle jeho not

Tóny parfému jsou vůně, které ucítíte, jakmile si parfém nastříkáte na pokožku. To jsou primární tóny, které po několika minutách zmizí a ustoupí středním tónům, které zůstanou na pokožce asi půl hodiny. Základní tóny, silnější a bohatší, vydrží na pokožce nejdéle a vnímáme je, dokud se vůně úplně nevypaří.

Jak zjistit, jaké jsou vaše oblíbené tóny v parfému? Nejjednodušší by bylo vyhledat na internetu popis parfému, když jej poprvé ucítíte na kůži, a pak se můžete k těmto vůním vracet. Pokud hledáte parfém, nejjednodušší je hledat parfémy s tóny vanilky, frézie, růže nebo jakýchkoliv vůní, které jsou velmi oblíbené.

Nezkoušejte několik parfémů současně

Přestože vás láká otestovat co nejvíce vůní, je to špatné minimálně ze dvou důvodů: vůně se do sebe prolínají a vy nebudete vědět, která se vám líbí. Nejlepší je testovat parfém na kůži, ne na papír, protože vaše pokožka nikdy nebude vonět stejně jako papír. Otestujte maximálně tři vůně za den a po každém testu si přivoňte ke sklenici zrnkové kávy. Vůně kávových zrn pomůže neutralizovat předchozí aroma.

Dejte vůni čas, aby se vám odhalila

První tóny parfému, které vnímáte, jsou pouze vrchní tóny. Jak vůně přetrvává na pokožce, začnete vnímat střední tóny a nakonec se odhalí základní tóny. Nikdy si nevybírejte ani neodmítejte parfém pouze na základě vrchních tónů; nechte ji na kůži působit alespoň čtyři hodiny.

Věřte svým pocitům, ne módě

Parfémy na bázi módního proudu jsou oblíbené a vaše kamarádky je možná milují, ale nedoporučuje se vybírat parfém podle vkusu jiných lidí. Mějte na paměti, co dělá vaši duši šťastnou!

Sezónní vůně?

Můžete si vybrat mezi květinovými, svěžími, gurmánskými, citrusovými, sladkými. Květinové, jemné a lehké toaletní vody se hodí na jaro a teplé období. Vanilkové, orientální a sladké jsou ideální volbou v chladném období.

Vyberte si parfém, který ladí s vaším outfitem

Bílá barva vašeho outfitu bude tvořit dobrý tým s čistou, svěží a nevinnou vůní citrusů, lilie, broskve, růží a jasmínu. Černá si žádá santalové dřevo a bergamot, ale také esence hyacintu, gardénie, pepře, vanilky, pačuli. Červená vyjadřuje energii, emoce a ducha a dokonale se snoubí s vůní orchidejí, mahagonu, rybízu, zázvoru, pižma a cedrového dřeva.

Doporučené produkty
Poznámky