Japonské květy – zázrak pro bezchybnou pleť

Japonské květy – zázrak pro bezchybnou pleť

Japonské květy – zázrak pro bezchybnou pleť

Sakura neboli japonská třešeň je nejen tradiční květinou, ale také magická ingredience pro krásnou a zdravou pleť.

Pudrově růžové okvětní lístky sakury jsou nedílnou součástí japonské kultury a svou pomíjivou krásou inspirovaly nespočet obrazů, filmů a básní. Již po dvou týdnech květy padají k zemi jako jarní sníh, sfouknutý větrem. Jsou však oslavovány po celý rok, po celém světě a zejména v Japonsku, kde jsou vnímány jako symbol optimismu, okamžiků radosti a znovuzrození.

Kromě dekorace se třešňové květy používají také v kosmetice. Výtažky se přidávají do produktů pro péči o tělo i pleť, jako jsou krémy, tonika, tělová mléka, sprchové gely nebo tělové oleje. A samozřejmě do parfémů!

Elasticita a poddajnost

Třešňové květy mají schopnost stimulovat syntézu kolagenu v těle, což má příznivý vliv na texturu pokožky. Pravidelné používání bio kosmetických přípravků s třešňovými květy pomáhá zlepšit pružnost a elasticitu pokožky. Antioxidanty obsažené v třešňových květech navíc pomáhají chránit před volnými radikály, které vedou k předčasnému stárnutí.

Bojujte proti zánětům 

Japonská Sakura je známá také pro své speciální protizánětlivé vlastnosti. Používá se proto v kosmetických přípravcích speciálně určených na akné, ekzém, seboroická dermatitida nebo jiné kožní nemoci. Studie prokázaly léčivé vlastnosti těchto květin a zklidňující účinky na na pokožku. Tyto květiny mají údajně dar snižovat přítomnost oxidu dusnatého v pokožce, který je zodpovědný za zarudnutí a podráždění pokožky.

Exfoliace a hydratace

Na druhé straně je olej z třešňových semínek bohatý na vitamíny A a E, mastné kyseliny a antioxidanty a napomáhá přirozené regeneraci pokožky. Působí také jako přírodní změkčovadlo a hydratuje suchou pokožku do hloubky. V tělovém peelingu zajišťují jemnou exfoliaci, obnovují přirozený jas pokožky a přispívají k jedinečnému a okamžitému pocitu hedvábné pokožky.

 

Poznámky