Jak žít delší a spokojenější život – malé tipy, které mohou změnit váš život!

Jak žít delší a spokojenější život – malé tipy, které mohou změnit váš život!

Většinou slýcháte rady: zdravý životní styl, vyvážená strava, jasná mysl. To vše vám zajistí život jak z učebnice. Existuje však spousta dalších faktorů, které mohou výrazně ovlivnit kvalitu a spokojenost vašeho života.

Vždy objevujte něco nového

„Rutina je tichý zabiják“ jde o trefnou metaforu. Velmi často děláme stále dokola ty samé věci, každý den, nechceme nebo nemůžeme vystoupit ze své komfortní zóny. Podle studie na Harvardské univerzitě jste právě ztratili 5 let života. Stále se učte nové věci, dovednosti, vědomosti -  studujte například cizí jazyky! Mějte mysl a tělo čisté a zdravé.

 

Věnujte více času pobytu v přírodě

Hlavně pokud žijete ve velkém městě! Strávit minimálně 20 minut denně na lavičce v parku, dívat se na květiny a pozorovat stromy! To je lepší než cokoliv jiného. Otevřete váš balkón do zelené oázy a relaxujte. V ruce s dobrou knihou nebo jen s rukama v klíně.

 

Myslete jako vítěz

Jste ten typ člověka, který si vždy stěžuje, jak těžký a nespravedlivý život je, jak mají někteří lidé štěstí, zatímco jiní marně dělají maximum? „Gratuluji“, nedosáhnete rozhodně věku sta let! Důležité je mít svůj cíl a smysl života. Není třeba vyhrávat soutěže nebo Oscara, myšlenka na vítězství je přístupná každému. Musíte jen důvěřovat sobě a jít dál, vstávat, i když vás život srazí dolů.

 

Udělejte si čas na lásku

Lidé s bohatým a uspokojujícím sexuálním životem žijí v průměru o sedm let déle. Pokud se často milujete s vášní, budete mít vřelejší vztah, lepší duševní a fyzické zdraví, budete se cítit, že jste milovaná a žádaná. To vám přidá několik let k dobru.

 

Jak žít delší a spokojenější život – malé tipy, které mohou změnit váš život!
Poznámky