Spalujte kalorie kdekoli a kdykoliv. Hubněte, zatímco pracujete!

Spalujte kalorie kdekoli a kdykoliv. Hubněte, zatímco pracujete!

 

Trávíte mnoho hodin v kanceláři, před počítačem a nezbývá vám čas na cvičení? Ukážeme vám, že existují cvičení, která zvládnete i během pauzy v práci.

Postačí vám 3 až 5 minutové cvičení, budete se cítit lépe, udržíte snadněji pozornost a skvěle se hodí i pro správné držení těla. Samozřejmě to není náhrada hodiny strávené v tělocvičně, ale stačí na udržení v kondici. Důležité je správné provedení cviků a pravidelnost. Pomůže vám zmírnit bolesti zad, šíje nebo beder, přičemž spálíte i několik kalorií!

Velmi důležitá je hydratace! Doporučuje se pít každých 30-40 minut, ne až při pocitu žízně, protože když už tento pocit přijde, naše tělo je dehydratované.

Několik příkladů cvičení, která zvládnete i v kanceláři:

1. Sedněte si na židli, zvedněte ruce a ohněte pravou ruku tak, aby váš loket byl v blízkosti vaší hlavy a dlaň byla mezi lopatkami. Druhou rukou můžete tlačit na loket. Pocítíte napětí, ale na konci 30 sekundového cvičení se budete cítit opravdu uvolněně. Opakujte i s levou rukou.

2. Seďte na židli, položte kotník levé nohy přes pravé koleno a ohýbejte trup co nejvíce dopředu, přičemž se snažte udržet záda rovná. Položte se na kolena a snažte se dosáhnout na zem. Držte v této pozici po dobu 15 sekund. Opakujte s druhou nohou.

3. Chcete-li uvolnit páteř, zkuste následující cvičení: seďte a otočte se doleva, rukama se chyťte okraje židle. Držte v pozici po dobu 20-30 sekund, poté vyměňte strany.

4. Cvičení na nohy: poloviční dřep. Seďte na židli s rukama nataženýma dopředu, mírně se nadzvednete, ale ne úplně, a pak se posaďte zpět na židli. Nebo můžete dělat i klasické dřepy několik minut J Třeba se kolegové přidají.

5. Břicho: sedněte si na židli, přitáhněte kolena k hrudníku a dlaně nechte po stranách židle. Opěradlo by mělo být rovné a bedra přilepena k opěradlu židle. Několikrát opakujte.

6. Vytahujte se na špičkách. Stůjte a lehce se vytahujte nahoru na špičky. Posílíte a protáhnete lýtkové svaly!

 

Spalujte kalorie kdekoli a kdykoliv. Hubněte, zatímco pracujete!
Poznámky