Naučíme vás jak zvládat každodenní stres

Naučíme vás jak zvládat každodenní stres

Naučíme vás jak zvládat každodenní stres

Jednoduchá dechová cvičení jsou nejrychlejší a nejúčinnější způsob, jak se zklidnit a uvolnit stres. Jsou dostupné kdykoliv a kdekoliv a nevyžadují velké úsilí.

Ve vypjatých situacích se z nadledvinek uvolňuje adrenalin a kortizol – stresový hormon, který zrychluje tep, dýchání a také zvyšuje hladinu cukru v krvi. Krevní tlak stoupá a dostavuje se úzkost. Všechny reakce na stres a úzkost lze udržet pod kontrolou pomocí správných dýchacích technik.

Uvolněné dýchání

Posaďte se do křesla, hlavu opřete o opěrku, narovnejte záda, paže natáhněte podél těla, dlaně míří vzhůru. Kolena by měla být mírně od sebe (nepřekřižujte nohy). Pomalý nádech a výdech, v pravidelném rytmu a snažte se co nejvíce naplnit plíce vzduchem.

Představte si proudění vzduchu vstupujícího do dýchacích orgánů, jako když proud vody plní láhev. Nádech nosem a výdech ústy, počítejte od 1 do 5 pro každou fázi.

Pokračujte, dokud se neuklidníte. Toto cvičení můžete provádět 3-5 minut každý den, je skvělé i jako prevence stresu, nejen když se nacházíte v akutní fázi. 

Vyvážené dýchání nebo Sama Vritti

Pomalu se nadechněte a počítejte do 4, poté vydechujte nosem a zase pomalu počítejte během výdech do 4. Cílem je prodloužit dech i výdech na 6 až 8. Výsledkem je zklidnění nervového systému a zlepšení koncentrace. Toto cvičení se doporučuje bezprostředně před spaním, zvláště pokud máte problémy se spánkem.

Břišní dýchání

Lehněte si na postel a položte si jednu ruku na hrudník a druhou na podbřišek. Zhluboka se nadechněte nosem do břicha. Myslete na to, kam se chcete nadechnout, vědomé dýchání dokáže zázraky. Cílem je provádět 6-10 hlubokých, pomalých nádechů za minutu po dobu deseti minut denně.

Účinky všech těchto dechových cvičení lze podle odborníků vidět již během pár dnů. Přispívá ke snížení krevního tlaku a podporuje pravidelnou srdeční frekvenci. Užijte si chvíli jen pro sebe a dopřejte si magicky hlubokou relaxaci těla i mysli. 

 

Doporučené produkty
Poznámky