Objevte v sobě vnitřní světlo, buďte zase na chvíli dítětem!

Objevte v sobě vnitřní světlo, buďte zase na chvíli dítětem!

 

Když mluvíme o tom, že chceme být lepším člověkem, pojďme najít rovnocenný pojem pro srovnání. Dnes bychom měli být lepší než včera a zítra bychom měli být lepší než dnes.

Je chyba porovnávat sebe a ostatní bez ohledu na to, kdo jsou, protože každý máme různé životní příběhy, jiné cesty, jiné pohledy na věci i život a v neposlední řadě jiné sny a touhy.

Náboženské svátky v nás obvykle probouzejí touhu být lepším, chápavějším, velkorysejším a tolerantnějším člověkem. Není to špatně. Celý náš život je procesem evoluce, každý den nás obohacuje o novou zkušenost, učíme se novým dovednostem, dostáváme nové životní lekce, objevujeme novou stránku sebe samých a touha být lepšími nás denně oživuje. Mělo by tomu být nejen na Vánoce nebo Velikonoce.

Abyste byli lepšími pro ostatní a v očích druhých, buďte nejprve lepším člověkem hlavně pro sebe! Přestaňte se soudit, netrestejte se, když uděláte chybu, chovejte se k sobě s láskou, i když máte pocit, že jste selhali!

Máte špatný den? Nevyšel vám plán tak, jak jste zamýšleli, řekl vám někdo špatná slova nebo vás soudí lidé, kteří vás neznají? Nedovolte špatným myšlenkám, aby vás dostali. Zhluboka se nadechněte, zavřete oči a probuďte veškerou lásku na světě! Můžete to udělat fyzicky, ale také ve své mysli: vizualizujte se uprostřed svého srdce, obejměte se a řekněte si: „Miluji tě, bude to v pořádku, pokračuj!“.

Uklidněte se, milujte se a odpusťte si, jako by to udělal člověk, který vás na tomto světě miluje nejvíce!

Zkuste toto cvičení dodržovat každý den po dobu 21 dnů a uvidíte změny. Objeví se v duši, v mysli a nakonec ve fyzické realitě! Je to nejjednodušší a nejmocnější způsob, jak objevit své vnitřní světlo, které později pocítí i lidé kolem vás.

Jedině tím, že budete lepším člověkem pro sebe, ve svých očích a ve svých pocitech vůči sobě, budete moci být lepším pro ostatní. Nemůžete dát lásku, porozumění, soucit cizímu člověku, pokud tyto pocity necítíte k nejdůležitější osobě: K SOBĚ SAMÉ.

Důvěřujte své duši a nedržte se myšlenek druhých, pokud odporují vašim zásadám! Buďte věrní sami sobě a důvěřujte své intuici, protože pouze když je mysl, duše a tělo v rovnováze, budete klidní, bez frustrací a pozorní k potřebám druhých. Budete skutečně dobrým člověkem.

Nebojte se, že vás všichni lidé nemají rádi! Nikdy se nemůžete zavděčit všem. Jsme odlišní a díky jedinečnosti každého z nás je tento svět úžasný. Je důležité, abyste se měli rádi a měli čisté svědomí, bez zášti, hněvu a lítosti. Sdílejte radost a světlo s těmi koho máte rádi a vše se vám vrátí tisíckrát zpět!

Buďte šťastní!

 

Objevte v sobě vnitřní světlo, buďte zase na chvíli dítětem!
Poznámky