Dopřejte svým nohám péči, kterou si opravdu zaslouží!

Dopřejte svým nohám péči, kterou si opravdu zaslouží!

 

 Sezóna sandálků a odhalených chodidel je tu! Vaše nohy potřebují extra dávku jemnosti a hýčkání.

Nepřítelem hladkých chodidel jsou: nedostatečná hydratace, nedostatek vitamínů a minerálů, některá onemocnění, jako například cukrovka či onemocnění štítné žlázy nebo i špatná péče o nohy. Extrémně nevzhledné a někdy až bolestivé jsou popraskané paty!  

Tipy a triky pro krásné nožky a chodidla!

1. Vyhněte se nepohodlné obuvi vyrobené z nekvalitních materiálů. Nohy se v nich zbytečně potí a nekvalitní materiály nedovolí chodidlům dýchat a podporují tím množení bakterií.

2. Na konci dne si namočte nohy ve vlažné lázni. Stačí obyčejná voda s jemným mýdlem nebo sprchovým olejem. Dopřejte svým nohám chvilku relaxace a odpočinku. Přebytečnou kůži na patách jemně odlupujte pemzou, pilníkem nebo speciálním peelingovým krémem na nohy. Osušte a naneste výživný krém

3. Olivový, mandlový a arganový olej dokáží zázraky! Vyzkoušeli jste už zábal pro vaše nohy na noc? Naneste olej, jemně vmasírujte, oblékněte bavlněné ponožky a nechte působit přes noc.

4. Můžete si koupit speciální ponožky pro jemný peeling chodidel. Péče o popraskané paty bude doslova zázrak přes noc. Ve skutečnosti jsou to speciální masky na nohy, obohacené o hydratační složky, ve tvaru ponožek.

5.  Hydratujte, zejména v létě! Pijte alespoň dva litry vody denně! Dehydratace těla má za následek popraskání pat, vysoušení pokožky a předčasné projevy stárnutí pleti. 

6. Popraskané a bolavé paty mohou být známkou nedostatku vitamínů, zejména vitamínu A a zinku. Vyzkoušejte tříměsíční kúru pomocí doplňků stravy, které obsahují širokou škálu vitamínů a minerálů. Zlepšíte tak kvalitu vlasů, nehtů, pokožky, ale také přispějete k lepšímu vzhledu vašich nohou. 


Přivítejte léto plnými doušky!

 

 

Dopřejte svým nohám péči, kterou si opravdu zaslouží!
Poznámky