Obličejová maska podle typu pleti

Obličejová maska podle typu pleti

 

Nejlepší maska je ta, která je přizpůsobena potřebám vaší pokožky! Je velmi důležité vybírat si kvalitní výrobky péče o pleť a správně zvolené pro potřeby vaší pokožky.

Neexistuje jediná správná maska pro všechny. Ve skutečnosti i odborníci nedoporučují používat produkt, který je ideální pro vaši kamarádku nebo kolegyni. To co vaší kamarádce vyhovuje, nemusí absolutně sedět vám a ještě můžete pokožku nenávratně poškodit. Každý typ pleti vyžaduje jiný typ masky, aby pokožka byla vyživená a zářivá.

Mastná pleť

Mastná pleť obvykle trpí i na akné, rozšířené póry a černé tečky. Pleťová maska vhodná pro tento typ pleti musí obsahovat speciální přísady, které bojují s těmito problémy a dokáží je zmírnit. Připravte si domácí masku - citronová šťáva, jíl, okurková voda a vaječný bílek. Aplikujte na čistou pokožku a po 15 minutách opláchněte vlažnou vodou.

Velmi důležitý je peeling. Bez ohledu na typ pleti a zejména v pro mastnou pleť je tato péče opravdu přínosná. Můžete si vybrat exfoliační masku obohacenou o zklidňující soli z Mrtvého moře, která odstraňuje odumřelé buňky a čistí póry do hloubky.

Suchá pleť

Suchá pokožka má své výhody i nevýhody. Na jedné straně jsme rádi, že nás netrápí přebytečný maz a nemusíme vždy aplikovat fixační pudr, ale suchá pokožka má tendenci rychleji stárnout, dříve se tvoří vrásky a ztrácí svůj jas. Tomuto se můžete vyhnout, pokud se o pleť budete správně starat. Důležitým krokem v péči o pleť je používání obličejové masky bohaté na vysoce hydratační složky. Poskytne vám svěžest, hebkost, zářivost, ale zejména zbavuje pocitu napnuté pokožky.

Vyberte si obličejovou masku bohatou na výtažky z mořských řas z Mrtvého moře, která pomáhá zklidnit pokožku a omladit buňky. Výtažek z heřmánku pomáhá stahovat póry, mandlový olej, olivový olej a omega 3, 6 a 9 zase dokonale zklidní suchou a podrážděnou pleť!

Citlivá pleť

Reaguje vaše pokožka na změny počasí a prostředí? Snadno se vysuší a vyžaduje zvláštní péči? Pečlivě vybírejte vhodné produkty pro zmírnění zarudnutí a zklidnění pleti.

Arganový olej je velmi účinný v péči o citlivou pokožku.  Můžete ho přidávat do masky spolu s medem, kokosovým olejem a vitamínem A.

Účinnou masku pro citlivou pokožku si můžete vyrobit i doma z následujících ingrediencí: 2 čajové lžičky medu, čajová lžička avokádové pasty, čajová lžička zeleného čaje a čajová lžička rýžové mouky. Smíchejte všechny ingredience, masku nechte působit 15 minut a poté opláchněte vlažným heřmánkovým čajem.

 

The best mask for you
Doporučené produkty
Poznámky