5 pozitivních afirmací, které byste si měli opakovat každý večer!

5 pozitivních afirmací, které byste si měli opakovat každý večer!

5 pozitivních afirmací, které byste si měli opakovat každý večer!

Říká se, že máme pouze 4 % vědomých myšlenek a zbývajících 96 % je podvědomých a technika pozitivních afirmací – která je součástí kognitivně behaviorální terapie – dokáže nahradit negativní myšlenky za pozitivní.

Pojďme si vše vysvětlit ☺

Ideální je opakovat si určité pozitivní afirmace každý den před spaním, protože i během spánku vám pak budou „běhat“ v mysli a mozek je bude mít čas zpracovat. Místo pár minut strávených na sociálních sítích se věnujte sobě a pozitivní meditaci.

Lehněte si, jemně dýchejte a pusťte si relaxační hudbu (nejlépe takovou, která zahrnuje Schumannovy vlny s frekvencí 7,83 Hz, které dokáží pozitivně ovlivnit krevní tlak, srdeční frekvenci, neuroendokrinní citlivost atd.). Najdete na YouTube!

Vytvořte si své vlastní pozitivní afirmace na základě toho, co ve svém životě chcete, čeho chcete dosáhnout. Ale na začátek můžete začít těmito:

1. Miluji se, respektuji se a přijímám se přesně taková/ý, jaká jsem! Zasloužím si být šťastný/á, zdravý/á, milovaný/á, bohatý/á, respektovaný/á!

2. Jsem na správném místě a dělám přesně to, co potřebuji pro šťastný život! Všechno je v mém životě dokonale sladěno!

3. Věřím sobě a Vyšší inteligenci, která mě stvořila, věřím své cestě a své síle! Přitahuji do svého života ty správné lidi a situace!

4. Jsem vděčný/á za život, který mám, za svou rodinu, přátele, práci, domov, život!

5. Den ode dne jsem kreativnější, šťastnější, milovanější. 

Časem pro vás bude snazší říkat pozitivní afirmace, se kterými si možná budete maličko protiřečit, ale uvidíte, jak pozitivním myšlením přitáhnete do svého každodenního života dobré věci, události i lidi.

 

Doporučené produkty
Poznámky