Tajemství japonské krásy - 5 beauty tipů ze země vycházejícího slunce

Tajemství japonské krásy - 5 beauty tipů ze země vycházejícího slunce

Od každodenní péče po základní kosmetické triky používané v japonské kultuře. Odhalme některá tajemství, díky nimž se japonské ženy po staletí udržují mladé a krásné.

Všechny produkty a metody péče o pleť, které pocházejí z jakéhokoli koutu světa, slibují totéž: vzhled minimálně o deset let mladší, pevná a jasná pleť, vrásky, které mizí jako špatný sen. Věříme japonským metodám! Podívejte se sami na krásu žen z této části světa. Panenská pleť a večně mladý duch uvnitř každé ženy, pocházející právě odtud, je toho důkazem. Zde je několik tipů, které můžete snadno přizpůsobit svému životnímu stylu:

 

1. Fazole Azuki, vynikající základ pro domácí peeling

Od období Nara (710-794) používají japonské ženy fazole Azuki nejen jako součást vyvážené stravy, ale také pro zdravě vypadající pleť. Fazole Azuki rozmělníme na jemný prášek nebo hrubší zrna pro peeling. Skvěle se hodí jako přírodní prostředek pro pleť náchylnou k akné nebo k redukci vrásek. Tyto luštěniny bohaté na antioxidanty obsahují přírodní pěnivé činidlo známé jako saponin, které pomáhá čistit a zmenšovat póry. Exfoliace s fazolemi Azuki pomáhá stimulovat krevní oběh, odstraňuje nečistoty a odumřelé buňky, pomáhá stahování pórů, chrání před UV zářením a podporuje vitalitu pokožky.

 

2. Zelený čaj, zdroj důležitých živin

Zelený čaj je velmi bohatý na antioxidanty. Má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti a je významnou součástí japonského životního stylu. Japonské ženy využívají zelený čaj ve svých kosmetických rituálech od pradávna. Je součástí různých pleťových vod a toniků, drcené listy se přidávají do koupelových solí. Smícháním koncentrovaného prášku ze zeleného čaje s krémem vzniká afrodiziakum pro vaše vlasy, vyzkoušejte sami třeba masku na vlasy. Mletá forma listů zeleného čaje - Matcha - je bohatá na polyfenoly (taniny, katechiny), sloučeniny s prokázaným adstringentním účinkem. Prášek ze zeleného čaje bojuje proti poškození způsobenému UV paprsky na kůži, regeneruje buňky a snižuje zánět.

 

3. Koupel, posvátný rituál

Koupel je pro japonské ženy doslova rituál omlazení těla a ducha. Onsen (přírodní horké prameny) a sento (veřejné lázně) se nacházejí ve všech japonských městech a dokonce i mimo městské oblasti, což lidem dává možnost koupat se a relaxovat v přírodních vodách bohatých na přírodní živiny. A Ofuro - koupání doma (ne sprchování!) - je také nezbytnou součástí každodenního života každé japonské ženy. Teplá koupel před spaním je nejen uklidňující, ale také stimuluje krevní oběh, zmírňuje bolesti zad, uvolňuje svaly a zabraňuje otokům nohou. Pro zvláštní hydrataci přidejte do koupele přírodní oleje nebo soli. Pára je také skvělý způsob, jak detoxikovat, pomáhá vyčistit póry a obnovit zářivost pokožky. Večerní koupel urychlí přirozenou produkci melatoninu, hormonu, který zajišťuje klidný spánek.

 

4. Vitamin C, váš spojenec krásy

Vitamín C často považujeme pouze za prostředek proti nachlazení a zapomínáme na jeho opravdovou magii: stimulaci přirozené produkce kolagenu, životně důležitého prvku pro zdraví a krásu pokožky. Vitamin C také pomáhá deoxidovat a rozkládat melanin, přirozenou pigmentaci, kterou získáváme opakovaným opalováním nebo stárnutím. Japonské ženy si neustále dopřávají potřebnou dávku vitamínu C prostřednictvím potravin, doplňků, nápojů, ovoce, zeleniny a kosmetiky. Některé japonské ovoce a zelenina, jako je yuzu citrus, kaki a shiso (druh divoké bazalky), jsou velmi bohaté na vitamin C. Vitamin C najdete v jakékoli lékárně ve formě doplňků a jako součást krémů. Hledejte následující složku: Kyselina L-askorbová. Je to čistá forma vitamínu C, kterou se pokožka asimiluje snadněji a efektivněji.

 

5. Mienai Oshare, vnitřní krása

Skutečná krása pochází zevnitř. V Japonsku je tato moudrost známa jako Mienai Oshare, neboli „neviditelná krása“. Výraz znamená, že krása nemusí být nutně fyzickým atributem, který je třeba ocenit nebo uznat. To se odráží v malých gestech, ve způsobu, jakým se díváte na život, v chování apod. Pravá krása, kterou vám žádný kosmetický produkt nemůže nabídnout: je to úsměv, otevřená mysl, pozitivní energie, kterou lidé kolem vás cítí, když jste šťastní, sebevědomí a jste si vědomi své vlastní lidské hodnoty. Pěstování tohoto typu krásy by rozhodně mělo být hlavní součástí naší každodenní rutiny!

 

Tajemství japonské krásy - 5 beauty tipů ze země vycházejícího slunce
Poznámky