V jakém pořadí správně používat kosmetických produkty?

V jakém pořadí správně používat kosmetických produkty?

 

Jeden po druhém, s jediným cílem, zdravá a zářivá pokožka!

Správnou aplikací produktů péče o pleť, zajistíte účinnější a hlubší účinek každého kosmetického přípravku.

Zde jsou popsány jednotlivé kroky, které vám pomohou k dlouhodobým výsledkům!

 

1. Odstranění make-upu a nečistot

Před nanesením krémů a séra se ujistěte, že jste odstranili všechny stopy make-upu nebo nečistot shromážděné v pórech. Odličování lze provést v několika fázích, pomocí speciálních produktů. Výsledkem bude dokonale čistá pokožka.

  • Můžete začít s čisticími ubrousky. Odstraní "většinu" make-upu a nečistot. Obličej vždy otírejte od středu ven, s mírným tlakem.
  • Pokračujte v čištění jemným peelingem na obličej, který odstraní zbytky nečistot a odumřelých buněk.
  • Proces čištění zakončete čisticím olejem, který odstraní i poslední nečistoty, zároveň vyživuje a hydratuje pokožku.

 

2. Naneste tonikum

Tonikum uzavře póry a sníží viditelnost pigmentových skvrn a vrásek. Tonikum by se mělo zcela vstřebat, než začneme s dalším krokem. Důležité je vybrat toniku, které odpovídá typu vaší pleti.

 

3. Na řadu přichází pečující sérum

Pokud jste dosud nebyli přesvědčeni o účinnosti sér, určitě ho vyzkoušejte! Zhruba po měsíci každodenního používání vaše pokožka doslova rozkvete, stává se mladší, hladší a jasnější! Už nebudete chtít žít bez kvalitního séra!

Pořadí aplikace je jednoduché: začněte s nejvíce „vodnatými“ séry a skončete s těmi nejviskóznějšími. Například gelové hyaluronové sérum bude poslední, vše krásně uzavře. Vždy vyčkejte minutu nebo dvě před nanesením další vrstvy, aby se dříve nanesená séra mohla do pokožky zcela vstřebat.

Jaká séra vybrat? V závislosti na vašich kožních problémech postupujte dle následujících vzorců:

  • Máte problémy s akné? Zvolte séra s vitamínem C (kyselina L-askorbová), Vitaminem A (tretinoin, retinol), zinkem, kyselinou salicylovou.
  • Máte suchou pokožku? Zvolte složení, které obsahuje vitamín E, kyselinu glykolovou a kyselinu hyaluronovou.
  • Pro pevnou a pružnou pokožku použijte séra, která obsahují antioxidanty, například extrakt ze zeleného čaje.

Pokud máte citlivou pokožku, naneste vrstvu lehkého hydratačního krému na pleť ještě před aplikací samotného séra. Tento trik pomáhá předcházet podráždění pokožky, protože některá vysoce aktivní séra, například séra s vitamínem C a vitamínem A, mohou dráždit povrchovou vrstvu pokožky.

 

4. Hydratační krém / krém proti vráskám

Začněte od krku a pokračujte až k vlasové linii, jemně naneste svůj oblíbený krém. Je jedno, zda denní, noční nebo krém proti vráskám. Nezapomeňte na oblast dekoltu, což platí i pro séra. Hydratační krém má kromě svých vlastností uvedených na obalu ještě další výhody. Uzavírá a utěsňuje dříve nanesené sérové vrstvy a zklidňuje pokožku!

 

V jakém pořadí správně používat kosmetických produkty?
Doporučené produkty
Poznámky