Podzimní úklid … vaší kabelky!

Podzimní úklid … vaší kabelky!

 

Až uklidíte celý váš dům či byt, nezapomeňte na úklid vaší kabelky! J Přes léto jste v ní nashromáždila různé nezbytnosti, které už určitě nebudete potřebovat.

Velké a objemné tašky jsou nejen trendy, ale pojmou spousty a spousty „zbytečných” věcí. Přeberte obsah kabelky a ponechejte pouze to, co skutečně potřebujete. Například make-up, kapesníčky, krém na ruce, prášky, knihu, klíče, telefon a nákupní seznam. Důležitá je i dezinfekce kabelky, saháte na zip několikrát během dne a ne vždy jsou vaše ruce naprosto čisté a bez bakterií. Sestavili jsme pro vás seznam jak často a jaké části kabelky čistit.

 

Denně

Myjte si často ruce a neprohledávejte kabelku zbytečně při jídle nebo při činnostech, kdy si ruce ušpiníte. Pokud jste daleko od mýdla a vody, mějte po ruce vždy antibakteriální gel na mytí rukou. Zkontrolujte tašku večer, abyste si ujistili, že jste uvnitř nezapomněli zbytky jídla, bonbóny, čokoládu, použité ubrousky, apod.

 

Jednou za týden

Vyjměte vše z tašky a otřete vlhkým ubrouskem vnitřní povrch a předměty, které tam máte a často se jich dotýkáte: klíče, peněženka, obal na notebook, hřeben, pouzdro na brýle, telefon, tablet nebo jiné doplňky. Ujistěte se, že je vaše kosmetika pevně uzavřená. Zkontrolujte záruční dobu a zlikvidujte produkty, jejichž datum spotřeby už vypršelo. Omyjte také rukojeti tašky a držák zipu.

 

Každý měsíc

Vyprázdněte celou kabelku, vyklepejte ji. Pokud možno vyperte podšívku nebo alespoň otřete mokrým hadříkem a nechte oschnout. Pokud je taška vyrobena z textilního materiálu, můžete ji vyprat celou, ale pozorně si přečtěte štítek o údržbě. Trik na čištění tašek z přírodní kůže: použijte čisticí ubrousek a namažte je krémem na ruce. Díky tomu udržíte vzhled nové kabelky na dlouhou dobu.

 

Podzimní úklid … vaší kabelky!
Doporučené produkty
Poznámky