Návrat k PŘÍRODĚ - Proč bychom měli chránit a využívat energii naší Země

Návrat k PŘÍRODĚ - Proč bychom měli chránit a využívat energii naší Země

 

Matthew Silverstone ve své knize „Blinded by Science“ píše, že příroda má přímý a velmi účinný účinek na zlepšení lidského zdraví a jeho teorii potvrzují i vědecké studie.

Matthew Silverstone píše o využití stromů při léčbě různých nemocí. Například při depresi, stresu, úzkosti, různých duševních nemocí, poruše soustředění a podobně.  Vrba dokáže pomoci při těžkých bolestech hlavy, stejně jako prášek na bolest a bez vedlejších účinků.

Vysvětlení spočívá v tom, že rostliny a stromy mají vibračních vlastnosti, dotknete se stromu a dokážete absorbovat jeho léčivou energii.

Ruští vědci zjistili, že každý strom vysílá slabé elektromagnetické záření a to rezonuje s osobou, která je v těsné blízkosti. Výměna energie má příznivé účinky na naše zdraví.

 

Jaké nemoci léčí stromy díky jejich pozitivní energii?

Bříza, jablko, dub, ale také králové lesů - borovice, javor, dále pak jasan a vrba jsou stromy s pozitivní energií. Obejměte je na pár minut a dokáží změnit vaši náladu! Takže, pokud máte špatný den nebo dokonce depresi, jděte do lesa nebo do parku a obejměte svůj strom!

Stromová terapie dokáže zmírnit bolesti hlavy, bojuje se stresem, podporuje metabolismus, stimuluje srdeční činnost, posiluje imunitu a zlepšuje krevní tlak, bojuje se zánětlivými procesy a zvyšuje množství a kyslíku v mozku.

 

Na pláži, na zahradě nebo v parku, čerpejte energii z přírody!

Zemský povrch je doslova nabitý elektrony. Ve studii, publikované americkými vědci, je vysvětleno mnoho výhod přímého kontaktu člověka se Zemí.

Zlepšuje se kvalita spánku, zmírňuje stres a snižuje riziko z kardiovaskulárních onemocnění. Stačí 30 minut kontaktu se Zemí denně po dobu  osmi týdnů. Vyzkoušíte?

Přímý kontakt se Zemí má také pozitivní vliv na naše biologické hodiny, dokáže rebalancovat přírodní cykly.

 

Příroda zlepšuje funkci mozku

Čas strávený v přírodě zlepšuje schopnost koncentrace, povzbuzuje kreativitu a snižuje stres. Krátká procházka v parku, výlet do lesa nebo i pohledu do zahrady, snižuje aktuální úroveň stresu.

Nejen barvy (je známo, že zelená uklidňuje), ale i energie z rostlin a stromů a vůně přírody je doslova lékem na všechny starosti! Pro příklad: vůně růží, šeříku nebo jasmínu pomáhá snižovat stres a navozuje pocit relaxace. Vůně  borovice je prokázaným „lékem“ při zmírnění deprese a úzkosti.

Květiny a okrasné rostliny zvyšují hladinu pozitivní energie a pomáhají lidem cítit se uvolněně a bezpečně.

 

Návrat k PŘÍRODĚ - Proč bychom měli chránit a využívat energii naší Země
Poznámky