Zpátky do formy!

Zpátky do formy!

 

 Slyšeli jste už někdy o cvičící gumě? Je to skvělý doplněk při sportu, cvičení s nimi je efektivní a navíc velmi praktické. Můžete si je sbalit do batohu a využívat kdekoliv na cestách i doma!

Pečlivě vybírejte v závislosti na úrovni vaší kondice a tréninku, konkrétní typ. Existuje totiž mnoho druhů, najděte podle kritérií takový typ, který vám nejvíce vyhovuje.

Níže jsme pro vás vybrali několik cviků pro konkrétní partie, kde můžete gumičky skvěle využít!

 

Posilování nohou

Postavte se, chodidla od sebe na úrovni ramen, gumu umístěte pod kolena. Stále musíte udržovat gumičku mírně napnutou, cítíte tlak? ☺ Udělejte mírný dřep, záda se snažte mít rovné, kolena nepropínejte. Držte břicho aktivní a kolena tlačte dopředu. Cvik opakujte 8–12krát.


Posilování paží

Stůjte, rozkročte nohy na úroveň ramen a kolena nechte mírně pokrčená. Ruce před sebe, gumičku držte napnutou mezi pažemi, snažte se ruce roztahovat mírně od sebe a povolte. Měli byste cítit mírný tlak mezi lopatkami a v ramenou. Opakujte 8-10krát.

 

Posilování břicha

K tomuto cviku se hodí spíše cvičící gumička, která má dva konce (není to spojený kruh). Posaďte se, nohy natažené, gumu si omotejte okolo chodidel a napněte ji, držíte oba konce ve vašich rukou, měla by být opět napnutá. Záda jsou rovná a pomalu přitahujete gumičku k sobě a povolujete, dýchejte, ruka se ohýbá pouze v lokti. Opakujte 10-12krát.

 

Posilování zad

Stůjte, nohy mírně od sebe. Gumu umístěte pod obě chodidla, pevně uchopte oba konce. Pomalu gumičku přitahujte a povolujte, jste v mírném předklonu a záda jsou rovná. Paže svírají pravý úhel. Ruce ohýbáme pouze v lokti. Cvik opakujte 10–12krát.


Znáte cvičení s gumičkami? Tváří se nevinně, ale výsledky uvidíte již za pár týdnů ☺!

 

 

Zpátky do formy!
Poznámky