Tipy jak bojovat s podzimní únavou a depresí

Tipy jak bojovat s podzimní únavou a depresí

 

Podzim v sobě skrývá špetku melancholie, ale to, co většinou v tomto období prožíváme, přichází s přídavkem emoční nejistoty a dokonce i smutku. Tyto pocity se můžeme naučit ovládat pomocí několika jednoduchých triků.

Je to jen na nás! Staňte se mentálně zdatní, snažte se být méně napjatí a zkusme vidět ponuré dny v jasnějším světle. Přinejmenším v duši si můžeme připomenout letní dovolenou, v mysli můžeme utéct tam, kde se cítíme pohodlně a kde je nám dobře. Pryč od stresu, úzkosti a starostí. Najděte své šťastné místo!

 

Neizolujte se od ostatních!

Snažte se, jak jen je to možné, neodmítat schůzky s přáteli. Je důležité, aby vaše psychika denně komunikovala se svými vrstevníky, aby viděla a slyšela přátelské tváře a hlasy. Studie ukázaly, že 20 minut strávených ve společnosti přáte má antidepresivní účinek.

 

Utečte do přírody

Využijte krásné podzimní dny a vydejte se na procházky do parku nebo na túru do hor. Spojení s přírodou je nesmírně důležité pro duševní a emoční rovnováhu, zejména pro ty, kdo žijí ve velkých přeplněných městech. Nabijte se pozitivní energií, kterou příroda nabízí! Čerstvý vzduch, lehký vánek, ptačí zpěv, vlnění tekoucích vod...to jsou zvuky harmonie.

 

Pomozte tělu doplňky stravy

Není to ostuda nebo špatnost užívat doplňky stravy. I když jíte zdravou stravu a vitamíny potřebné pro tělo, nemusíte je tělu dodávát v potřebném množství. Zejména pokud jste dlouhodobě vystaveni stresu. Pomáhejte díky hořčíku a vitaminu B, bojují proti úzkosti a duševní únavě. Zinek posílí váš imunitní systému a slavný ženšen pomáhá tělu vyrovnat se stresem, ať už s fyzickým či emočním.

 

Kvalitně strávený čas ... sami se sebou!

Je snadné propadnout sebelítosti nebo setrvačnosti, ale můžete si říci stop! Teď je čas jen na mě! Udělejte si večer jen pro sebe a jako bonus si dopřejte několik lázeňských procedur: olejová masáž, peeling a teplá koupel ve světle vonných svíček. Pomazlete svou pokožku luxusními krémy a tělovými mléky, potěšte své smysly vůněmi a texturami, díky nimž se budete cítit jako bohyně. Hýčkejte se a rozmazlujte, protože vy si to zasloužíte!

 

Tipy jak bojovat s podzimní únavou a depresí
Poznámky