Testování na zvířatech v kosmetickém průmyslu!

Testování na zvířatech v kosmetickém průmyslu!

 

 Mnoho let byla propagována myšlenka, že kosmetický průmysl musí své produkty testovat na zvířatech.

Co je to veganská kosmetika? Veganství v kosmetickém průmyslu znamená vyloučení jakékoli formy vykořisťování zvířat, a to jak živočišných složek, tak testování na zvířatech.

Pro hodnocení bezpečnosti produktu existuje dostatek etických alternativ, mnohem přesnějších než testování na zvířatech, které neposkytuje 100% záruku kvality a nezávadnosti. DNA každého zvířete je odlišná a způsob, jakým tělo reaguje na určité látky, se liší dle druhu. Alternativou k testování na zvířatech by bylo in vitro (laboratorní) testování, na rekonstituovaných vzorcích kůže nebo testování na lidských dobrovolných subjektech. Ve skutečnosti rostlinné oleje, vitamíny, přírodní extrakty a mnoho syntetických přísad, které jsou již na trhu, nevyžadují testování na zvířatech.

Většina kosmetických značek bohužel stále testuje na zvířatech a je na každém kupujícím toto změnit! Jak? Jednoduše! Vyberte si produkty značek, které NEtestují na zvířatech.

SABON přijal nařízení EU o testování na zvířatech, které bylo poprvé zavedeno v roce 2004. Teprve tehdy Evropská unie přijala nařízení zakazující mučení zvířat, ať už jsou jakákoli, ve službách krásy. Netestujeme na zvířatech hotové produkty a navíc zakazujeme nákup surovin od dodavatelů, kteří testují své produkty na zvířatech pro kosmetické účely.

SABON je 100% veganská značka, což znamená, že produkty neobsahují živočišné složky. Jedinými používanými vedlejšími živočišnými produkty jsou kozí mléko a med pro tuhá mýdla.

Jak poznáte, že společnost netestuje své produkty na zvířatech?

• Čínský trh – všechny společnosti, které prodávají v Číně, testují, byť nepřímo své produkty na zvířatech, protože to nevyžadují čínské zákony.

• Vyrábí a prodává lokálně.

• Jejich produkty nejsou považovány za dermatokosmetiku – od 11. července 2013 již není v EU zákonem až na výjimky povoleno testování kosmetiky a produktů z řady péče o zvířata. Zákon se nevztahuje na kosmetiku-medicínu a dermatokosmetiku.

• Na etiketách nenajdete žádné přísady, které by mohly být živočišného původu.

Jakou kosmetiku používáte VY? ☺

 

Testování na zvířatech v kosmetickém průmyslu!
Poznámky