5 tipů jak udržet vlasy zdravé a krásné nejen v létě!

5 tipů jak udržet vlasy zdravé a krásné nejen v létě!

5 tipů jak udržet vlasy zdravé a krásné nejen v létě!

Horko, slunce a opalování u vody. Vystavení chlóru a dalším chemikáliím v bazénech může poškodit vaše vlasy. Zde je několik tipů, jak si udržet vlasy zdravé!

Prvním krokem je důkladně vlasy opláchnout sladkou vodou ihned jak vyjdete z bazénu. Odstraníte chlór, slanou vodu a další bazénovou chemii, zabráníte tomu, aby tyto látky přetrvávaly a mohly způsobit poškození. 

Několik tipl jak si zachovat zdraví a krásu vašich vlasů:

1. Rozjasňující šampon: Pravidelně používejte rozjasňující šampon k odstranění nahromaděného chlóru a chemikálií ve vlasech. Čisticí šampony jsou určeny k hloubkovému čištění a pomáhají odstranit zbytky nečistot. 

2. Hydratace: Chlór může zbavit vaše vlasy jejich přirozených olejů a zanechat je suché a křehké. Po každém plavání použijte hydratační balzám nebo masku. Hloubkově vyživující kondicionéry a séra obsahují složky, které pomáhají obnovit přirozenou pružnost vašich vlasů a vyživí je do hloubky. 

3. Vyzkoušejte vlasový olej: Bezoplachový kondicionér nebo vlasový olej dodává vlasům přirozenou vlhkost a ochranu. Tyto produkty mohou pomoci uzamknout vlhkost, zabránit vysoušení a poskytnout bariéru proti poškození chlórem.

4. Vyhněte se tepelnému stylingu: Vlasy poškozené chlórem jsou náchylnější k poškození teplem. Dopřejte svým vlasům pauzu od nadměrného tepelného stylingu, jako je fénování, rovnání nebo kulmování. Pokud musíte použít teplo, aplikujte předem tepelně ochranný sprej nebo vlasové sérum

5. Hloubková péče: Vyzkoušejte zázraky přes noc! Zejména v období letních měsíců je třeba vlasy vyživit a pečovat o ně! Hluboké kondicionéry jako je například noční mléko na vlasy  pomohou obnovit přirozenou vlhkost a bojovat proti poškození způsobené chlórem. Aplikujte hloubkový kondicionér jednou týdně nebo dle potřeby.

Tajný tip! Před vstupem do bazénu si navlhčete vlasy sladkou vodou a naneste bezoplachový kondicionér nebo vlasový olej. Vytvoříte ochrannou vrstvu a minimalizujete absorpci chlóru a dalších chemikálií.

 

Doporučené produkty
Poznámky