Tipy jak předejít podráždění pokožky během epilace či depilace.

Tipy jak předejít podráždění pokožky během epilace či depilace.

 

 V letním období nejvíce odhalujeme svou pokožku. Ne vždy jsou však naše nohy po depilaci hladké a krásné, jak bychom si přáli. Podívejte se na pár tipů, jak mít nožky jako z alabastru!

 

Vzhledem k nadměrnému teplu jsou póry více otevřené a samotná depilace může být velmi nepříjemná. Podráždění a pupínky jsou nejen nevzhledné, ale mohou také způsobit bolest, zvláště pokud máte velmi citlivou pokožku. Ať už se rozhodnete pro vosk, epilátor, krém, laser nebo použijete klasický holicí strojek, je důležité dodržovat správnou péči po samotné proceduře. 

 

PO epilaci nebo depilaci nikdy nepoužívejte peeling! Tento krok patří do péče PŘED! Nikdy po ní! Vyvarujte se kosmetiky s obsahem kyselin AHA a BHA. Vyhněte se peelingu nejméně 24 hodin po depilaci či epilaci. ANO, doporučuje se odstraňovat odumřelé buňky z povrchu kůže, ideálně jemným tělovým peelingem ještě před samotným odstraňováním chloupků ať už na obličeji nebo na těle, skvěle tak vyřešíte problém s chloupky, které zarůstají pod kůži! V nabídce dnes naleznete i jemné peelingy na obličej.  

 

PO epilaci nebo depilaci se vyhýbejte horké vaně a návštěvám veřejných bazénu! Vaše pokožka může být podrážděná a je tak více náchylná k bakteriím a choroboplodným zárodkům, zvláště pokud jste použili vosk, přístroj na odstraňování chloupků nebo laser! Vyhněte se alespoň na pár dní návštěvám veřejných bazénu, vířivky, sauny a odpusťte si horkou koupel a sprchu doma! Vykoupejte se před samotným odstraňováním chloupků a vyvarujte se používání antiperspirantů na podpaží, alespoň dokud je vaše pokožka stále citlivá. Po samotné depilaci či epilaci můžete pokožku zklidnit například tělovým mlékem

 

Pokud používáte vosk nebo epilátor, můžete pokožku trochu ochladit studeným obkladem! Zbytky vosku skvěle odstraníte dětským olejem, který má také zvlhčovací účinky.

Nevystavujte pokožku slunci! I když používáte opalovací krém s vysokým SPF, rozhodně nechoďte alespoň 24 po samotném zákroku na pláž. Zejména po epilaci voskem, epilátorem nebo krémem. V případě laseru není prostor pro diskusi, od začátku vám bude řečeno, abyste se nevystavovali slunci. UV záření pokožku vysušuje a senzibilizuje a zbytečně pak ještě více trpí.

Dáváte přednost klasické žiletce? Pak je velmi důležité vybrat si správný holicí gel. Ideálně pro citlivou pleť speciálně vytvořen pro ženy. Mýdlo ani sprchový gel se na klasické holení nedoporučuje. Na trhu už dnes naleznete holítka s obsahem aloe vera a podobně. Odstraníte nechtěné chloupky a vaše pokožka nebude zbytečně podrážděná! 

 

Pokud se však po epilaci objeví skvrny a podráždění, buďte na svou pokožku opatrní a používejte jemné sprchové olejetělové krémy speciálně vytvořené pro citlivou pokožku. Pokožku můžete několikrát denně zchladit termální vodou, která má uklidňující účinky. K urychlení hojení můžete používat antiseptický krém.

Ukažte své hladké nožky a užijte si poslední paprsky horkého léta! 

 

 

Tipy jak předejít podráždění pokožky během epilace či depilace.
Poznámky