ADVENTNÍ KALENDÁŘ – význam, tradice a inspirace!

ADVENTNÍ KALENDÁŘ – význam, tradice a inspirace!

 

Vánoce se blíží! Je to čas, který opravdu milujeme a tak jsme si pro vás připravily spoustu novinek a dárečků. Vánoční svátky jsou plné okamžiků radosti s našimi blízkými, je to čas kdy si více než jindy uvědomujeme maličkosti, detaily, které nás obklopují, čas kdy si dopřejte chvilku pro své blízké, ale nezapomínejte na sebe! Jste připraveni? Objevte kouzlo ADVENTNÍHO KALENDÁŘE!

Odkud vlastně pochází? Slovo ADVENT je z původního latinského slova adventus, což znamená přijít, čekat nebo objevit se. Adventní kalendář od 19. století patří mezi křesťanské tradice.

První tištěný ADVENTNÍ KALENDÁŘ se objevil v roce 1908. Gerhard Lang, který vše inicioval, se nechal inspirovat svou matkou, která u příležitosti Vánoc vždy připravovala ručně vyrobený kalendář - talíř, na kterém bylo nalepeno 24 malých bonbónů. Na konci 19. století si dokážete představit radost a nadšení dítěte, které každý den objeví sladké překvapení. Ve skutečnosti však byly první kalendáře s čokoládou.

Mezitím se koncept Living ADVENT CALENDAR – živoucí ADVENTNÍ KALENDÁŘ, stal velmi populárním, zejména mezi náboženskými komunitami. Lidé se scházeli před vyzdobeným oknem každý den, po dobu 24 dnů, zpívali a pochutnávali si na skvělém domácím občerstvení a užívali si společné chvíle, než přijdou ty pravé VÁNOCE.

Další variantou dnešní doby je Virtual Advent Calendar - virtuální Adventní Kalendář, interaktivní online kalendář. Uživatelé mohou každý den „otevřít“ odpovídající okénko a přijímat videa, obrázky, hudbu, slevové kódy, dárky k nákupu nebo jiné malé radosti. Například Muzea začala věnovat tomuto typu interakce stále větší pozornost.

Počítání dnů do Vánoc je symbolickou výzvou k vyjmenování alespoň 24 důvodů, za co je každý z nás vděčný, znovu se snažíme ponořit do svého nejhlubšího já, esence krásy duše a oslava zázraku bytí.

V neposlední řadě, bez ohledu na to, jaký ADVENTNÍ KALENDÁŘ si vyberete, každý vám nabídne 24 okamžiků překvapení a štěstí, které můžete prožít třeba s dárečky od SABON! Náš Adventní Kalendář je letos opravdu MAGICKÝ.

 

ADVENTNÍ KALENDÁŘ – význam, tradice a inspirace!
Poznámky