10 úžasných zajímavostí o růžích

10 úžasných zajímavostí o růžích

Růže, nejoblíbenější květina, symbol vášnivé lásky a čisté romantiky, mají však svá tajemství.

Přečtěte si zajímavosti o této překrásné květině, o růži, múze naší nové kolekce Rose Tea.

 

1. Největší růží na světě s květem o průměru 84cm, je obří růže pěstovaná ve skleníku v San Onofre v Kalifornii. Nejmenší růží na světě je miniaturní růže, velká jako mince penny.

2. Za „nejstarší“ růži světa se považuje kráska stará zhruba 1000 let. Zdobí zdi katedrály v Hildesheimu v Německu a její výskyt je dokumentován již od roku 815. Podle pověstí tato růže symbolizuje bohatství města Hildesheim. Praví se, že pokud květina prospívá, je i město prosperující. V roce 1945 bombardování spojenců zničilo katedrálu, ale tento keř růží přežil. Jeho kořeny zůstaly neporušené pod troskami a brzy opět vzrostl v květ, bohatý a silný.

3. V roce 2006 David Austin, slavný pěstitel růží, představil světu nádhernou růži jménem Julie. Pěstoval ji 15 let a stála ho neuvěřitelných 15 milionů dolarů. V současné době je Julie považována za nejdražší skleníkovou růži na světě.

4. Neexistují žádné černé růže. Jedná se o velmi tmavý odstín červené barvy.

5. Na světě nalezneme přes 100 druhů růží.

6. Květ růže se v poslední fázi stává ovocem podobným šípku. Plody některých druhů růží jsou mimořádně bohaté na vitamín C a používají se v mnoha doplňcích stravy.

7. V roce 2002 byla vyvezena do vesmíru miniaturní růže zvaná „Overnight Scentsation“, prokázala zde účinky nízké gravitace na vůni růže.

8. Největší soukromá zahrada plná růží leží v Itálii, Cavriglia. Nalezneme zde přes 7500 druhů.

9. Růže je jedna ze tří zmiňovaných růží v Bibli. Další jsou Lilie a Kafr.

10. Olej z růží napomáhá regeneraci žil, potlačuje zánět, pomáhá uzdravovat, hydratuje a zjemňuje pokožku. Růžová voda čistí, tónuje, oživuje pokožku, vyrovnává pH. Je výborným pomocníkem v péči o vaše vlasy, dodává lesk a vyživuje.

 

10 úžasných zajímavostí o růžích
Doporučené produkty
Poznámky