5 tipů jak si udržet krásnou a zářivou barvu vašich vlasů!

5 tipů jak si udržet krásnou a zářivou barvu vašich vlasů!

 

 Škodlivé UVB paprsky, vysoká vlhkost, chemikálie v bazénu a slaná mořská voda, to vše kvalitě vlasů rozhodně nepomáhá, zejména pokud jsou barvené.

Během pobytu u moře potřebuje vaši péči nejen pokožka, ale i vaše vlasy. Pokud si chcete udržet dlouhotrvající barvu. Mořská voda, chlór v bazénu a slunce vedou ke změnám barvy a nadměrnému vysoušení.

Máte přírodní barvu vlasů? Sluneční paprsky vám dokáží vykouzlit pár melírovaných pramínků, které budou sice krásné, ale i přes to vaše vlasy trpí a jsou vysušené. Naopak barvené vlasy mohou získat nepravidelné měděné odstíny a ztratí svůj lesk. Brunetky a zrzky se po dovolené od moře vracejí s vlasy bez lesku a zůstávají jim trvalé oranžové odstíny.


Jak s těmito nechtěnými nešvary bojovat?

 

1. Noste klobouky! Klobouk se širokým okrajem, noste zejména na pláži. Je nejlepší zbraní a ochranou před UV zářením. Existují modely vyrobené z materiálů ošetřených anti-UV látkami, speciálními pro udržení zdraví, kvality a barvy vašich vlasů. 

 

2. Chraňte své vlasy pomocí UV filtrů. Další účinnou metodou je aplikovat ochranný sprej, zejména před pobytem na pláži nebo u bazénu. Aplikujte sprej při každém použití opalovacího krému a po každé koupeli. Díky UV filtrům, které udržují proteinové vazby uvnitř vlasových vláken, bojuje proti škodlivému záření a navíc vlasy zvlhčuje, usnadňuje rozčesávání a vaše vlasy budou jemné na dotek.

 

3. Vybírejte přípravky, které vaše vlasy vyživují. Během léta vaše vlasy potřebují více hydratace. Zejména během a po letní dovolené u moře. Používejte speciální šampony, kondicionéry a masky pro suché a lámavé vlasy. Některé mají dokonce UV ochranu! Vlasová kosmetika, speciálně vytvořená pro letní období, je mnohem šetrnější a jejím cílem je odstranit agresivní zbytky soli, písku a chloru. Má intenzivní zvlhčující účinek a vyživuje pokožku hlavy. Kromě toho pomáhá udržovat barvu vašich vlasů, která má tendenci na slunci snadno a rychle vyblednout. Skvělým pomocníkem je i peeling vlasové pokožky.  

 

4. Dopřejte si stylingové výrobky. Snažte se během léta vzdát vlasové pěny a laku na vlasy. Látky v těchto produktech, zejména alkohol, zhoršují kvalitu vlasů a přispívají k vysoušení. Vlasy tak ztrácejí lesk a vitalitu.

 

5. Barvení vlasů odložte. Platí to hlavně pro blondýnky. Pokud si opravdu potřebujete vlasy barvit, udělejte to alespoň dva týdny před pobytem u moře a pouze u kořínků. Dopřejte vlasům kvalitní péči v podobě masky, vlasového séra a výživného oleje

 

5 tipů jak si udržet krásnou a zářivou barvu vašich vlasů!
Doporučené produkty
Poznámky