Bojujte se stresem!

Bojujte se stresem!

 

 Stres je stálicí v životě mnoha z nás, naučíme vás jak ho držet pod kontrolou!

Pět jednoduchých kroků, které vám pomohou snížit nebo dokonce odstranit spouštěče stresu z vašeho života:

1. Myslete v perspektivě

Bez ohledu na to, jak stresující se vám aktuální situace může zdát, zeptejte se sami sebe: „Bude mi na tom záležet za měsíc, za rok nebo za deset let?“. Vzpomeňte si na momenty z minulosti, které vás stresovaly a nyní se na ně díváte s pobavením či úsměvem. Vše časem přejde, není nic tak horké jak se zdá! 

2. Naučte se relaxovat

Fyzická aktivita nám pomáhá nejen zlepšit naši vnitřní pohodu, ale je účinnou metodou ke snižování stresu. Při cvičení se totiž zvyšuje hladina serotoninu - hormonu štěstí! Na druhou stranu meditace je metodou relaxace, která přináší velmi dobré výsledky v boji proti stresu. Zbavuje negativních myšlenek a emocí. Kombinujte meditaci s různými fyzickými a dechovými cvičeními, ideální je například jóga.

3. Terapie smíchem

Jděte do kina na dobrou komedii, jděte na stand-up show, sledujte vtipné klipy na YouTube nebo zajděte na kávu s přáteli, kterým nechybí smysl pro humor. Smích stimuluje produkci endorfinů a dalších neurotransmiterů s analgetickým a euforickým účinkem. Terapie smíchem tvrdí, že i nucený smích může mít očekávané účinky. Dokážeme tak „ošálit“ náš mozek, který si pak myslí, že jsme šťastní! Získáme tím účinky podobné těm, které má opravdový smích. Zkrátka smích přeci „léčí“!

4. Dopřejte si horkou koupel

Stres vnímá nejen vaše mysl, ale i tělo. Jednou z nejúčinnějších antistresových metod je právě horká koupel. Zapalte si vonné svíčky a přidejte několik kapek esenciálních olejů s uklidňujícím účinkem, pusťte si svou oblíbenou písničku a odpočívejte. Nezapomeňte po koupeli hydratovat vaše tělo i vlasy. Ideální volbou je obličejová maska, která díky krásné vůni pozvedne vaši náladu! 

5. Čokoláda – blažená závislost

Čokoláda obsahuje anandamin, látku, která uvolňuje mysl a zmírňuje hladinu dopaminu v mozku. Hořká čokoláda bojuje proti stresu a úzkosti, protože obsahuje důležité zdroje hořčíku. Je také cennou složkou v péči o pleť. Například maska ​​z kakaového prášku smíchaného s kávou podporuje detoxikaci pleti, hydratuje do hloubky a zanechává pleť hladkou a zářivou! Naše nová limitovaná kolekce Golden Delights je proto jako stvořená!

 

 

 

Bojujte se stresem!
Poznámky