5 faktů o japonských ženách, které jste nevěděli

5 faktů o japonských ženách, které jste nevěděli

 

 Japonské ženy jsou známé svým mladistvým vzhledem, kvalitou vlasů a alabastrovou pletí. Úsměv je doprovází v každém věku a to vše není jen díky drahé kosmetice, jak bychom si mohli myslet...

Pocházíme z různých kultur, žijeme na úplně jiných kontinentech a nemůžeme se přizpůsobit úplně jinému životnímu stylu, než v jakém jsme vyrůstali. Kromě genetiky nebo klimatických podmínek však japonské ženy přísně dodržují určitá pravidla krásy. 

(1.) Peeling pomocí matcha a azuki . Japonské ženy využívají fazole azuki ve svých rituálech pro krásu již více než tisíc let. Tento druh červené fazole, rozemletý na jemný nebo mírně zrnitý prášek, je přírodním prostředkem pro léčbu akné. Na druhou stranu má výtažky z čaje matcha mají silný antioxidační a zklidňující účinek.  

(2.) Pokožku po aplikaci peelingu umývejte rýžovou vodou. Je bohatá na vitamíny, minerály a antioxidanty, které pokožku chrání před předčasným stárnutím, zklidňují ji a rozjasňují. Jak připravit rýžovou vodu: vložte do čisté misky půl šálku rýže a několikrát ji propláchněte vodou. Přidejte dva šálky vody a nechte rýži 15 minut máčet. Rýži přeceďte a nechejte rýžovou vodu ve sklenici 1-2 dny při pokojové teplotě. Voda z fermentované rýže je připravena k použití, když je cítit její vůně trochu nakysle.

(3.) Koupel, do které vložíte pytlík se zeleným čajem a rýžovými otrubami, je také trik, který Japonské ženy používají pro pevnou a sametově hebkou pokožku bez vrásek. Zelený čaj má protizánětlivý, působí proti stárnutí pokožky a rýžové otruby jsou bohaté na kyselinu ferulovou a vitamíny A a E, mají vysoce hydratační účinek.

(4.) Japonské ženy zřídka konzumují zpracované potraviny, přičemž ve stravě převažují ryby, zelenina, ovoce, mořské řasy, fermentované sójové výrobky (například miso) a zelený čaj. Žádné rychlé občerstvení, kyselé džusy, sladkosti nebo hranolky!

Potřebnou dávku vitamínu C do těla získávají skrze potraviny, doplňky, nápoje, ovoce, zeleninu a kosmetiku. Některé japonské ovoce a zelenina, jako je yuzu citrus, khaki a shiso (druh divoké bazalky), jsou na tento zázračný vitamin nesmírně bohaté.

(5.) Japonci vědí, že krása pochází zevnitř! V zemi vycházejícího slunce existovala po staletí moudrost známá jako Mienai Oshare neboli „neviditelná krása“. Fráze naznačuje, že krása nemusí být fyzickým atributem, aby byla oceněna nebo uznána. Odráží se v malých gestech, ve vašem pohledu na život a v chování.

Z Japonska také pochází koncept wabi-sabi, který podporuje nedokonalost a asymetrii okolních objektů a který platí i mezi lidmi. Učí nás ocenit krásu nedokonalé věci nebo vlastnosti, které nesplňují standardy. Vnímejme jedinečnost a krásu ve všem, v našich kladech i záporech, to nám chybí k dokonalosti!

 

 

5 faktů o japonských ženách, které jste nevěděli
Poznámky